Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Más cicája is ennyire utálja,...

Más cicája is ennyire utálja, ha fésülik a szőrét?

Figyelt kérdés
Fél perzsa cicám van, tehát gyakran kellene fésülni, csakhogy ő nem igazán szereti. Elég sokat kell vele harcolni ezért, ilyenkor általában végig kell kergetni a lakáson, mert ha meglátja, hogy veszem elő a keféjét, már rohan is el. Akkor sem lehet ha alszik és akkor sem ha eszik. Van valami bevált módszeretek?
2010. dec. 7. 11:58
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
szia! hát az én cicám is utálja...én ilyenkor először fölveszem beszélgetek neki és elkezdem fésülni és közbe is beszélgetek neki és nagyjából megtudom fésülni :)
2010. dec. 7. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Az én cicám szerette (vagy legalábbis szépen tűrte), de amikor megunta, megharapta a fésűt. :) Így jelezte, hogy aznapra elég volt. Én előtte mindig sokáig simogattam, így megnyugodott, és a fésülést is elviselte. Lehet, hogy az is hatásos, ha kap egy kis jutalomfalatot.
2010. dec. 7. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Köszi az eddigi válaszokat! :)

A jutalomfalatosat már kipróbáltam múltkor, de ezt a macskát nem lehet átverni. Most megpróbáltam, hogy míg aludt simiztem aztán elkezdtem fésülni. Hát lett egy jókora karmolás a kezemen, és most még ő néz rám csúnyán... :)

2010. dec. 7. 14:25
 4/12 anonim ***** válasza:

Enyém odavan érte, szintén fél hosszú szőrű. Mikor meglátja a kefét már dorombol, dörgöli a kis fejét a kezemhez és hanyatt vágja magát. Kiskorától kezdve így van szoktatva.

Nem a fésűvel van a gond? Nem szúrja? Vagy az lehet a baja, hogy nem volt hozzászoktatva?

2010. dec. 7. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Nem a fésűvel van gond szerintem, mert már többet kipróbáltunk. Hát én is rászoktattam volna kicsin, csak, hogy ő már kicsin is ellene volt (most volt 7 hónapos). A jutalomfalatokat is inkább ott hagyja, csak elmenekülhessen a fésülés elől. Lehet az a baj, hogy nagyon öntörvényű, mert simogatni is csak akkor lehet, mikor ő akarja. :)
2010. dec. 7. 15:31
 6/12 anonim ***** válasza:
Igen, az nem kifejezés mennyire utálja. Eleinte csak össze-vissza fetreng a földön, hogy ne férjek a hátához, aztán hisztizik és végül karmol is, és próbál menekülni. :( Pedig már tiszta szőr a lakás, és sokat segítene. Az előző cicám leült elé, és ő kérte hogy fésüljem. :) Őt minden nap "kötelező" volt kifésülni. Mind külön egyéniség. :)
2010. dec. 8. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Köszi, megnyugtattál, hogy nem csak az én macskám ilyen lökött.:)
2010. dec. 8. 10:30
 8/12 anonim válasza:
az én cicám rendes házi macska,de van egy ilyen kis kefénk (elvileg lovaknak lenne mert a ponyclubbtól kaptam xD) és azzal szoktam fésülni a szőrét és imádja...szóval,mindig dorombol közben,meg bújik hozzám. ezek szerint csak az én cicám szereti :O
2010. dec. 9. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Az én Maine Coonom is ilyen volt. Végül el kellett vinni kozmetikushoz aki a hasánál leborotválta a szőrt mert már összecsomósodott.

Ez még a nyáron történt. Annyira zokon vette a borotválást, hogy azóta sikerült rászoktatni a fésülésre, sőt ő maga kéri. Ez nálunk úgy történt, hogy amikor fésülködtem reggel a fürdőszobába betettem a kádba és őt is lekefélem. Onnan ugyanis nem tudott elmenekülni. Közben beszéltem hozzá és elmagyaráztam, hogy én is fésülködöm reggel, neki is kell, hogy szép legyen.

Amikor kész volt kapott jutalomfalatot. Imádja a DM-be kapható rudacskát. 10 db van egy csomagba és 267 Ft a csomag.

Már úgy megszokta a fésülést,(vagy annyira szereti a jutalomfalatot), hogy akkor is beugrik a kádba fésülésre ha más miatt megyek a fürdőszobába. Ül a kádba és vár.Van is valahol egy ilyen képem, ha megtalálom feltöltöm.

Ha néha kicsit türelmetlenebb akkor vékonyan csorgatom a vizet a csapból, ő meg nézi és eljátszik vele.

2010. dec. 9. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
2010. dec. 9. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!