Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Macskáknak hasznos a bolhanyak...

Tinker Bell kérdése:

Macskáknak hasznos a bolhanyakörv? Ér valamit?

Figyelt kérdés
Van két cicám és oda-vissza fertőzik egymást a kutyákkal(2 kutya). Ha veszek mindegyiknek bolhanyakörvet, akkor az elég hatékony lenne?
2010. dec. 17. 15:32
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Én azt szoktam nekik venni, ami kisebb kutyákra való - az két cicára elég nagy. Szerintem igen hasznos, nemcsak bolhák, de kullancsok ellen is - igaz, hogy ez most nem aktuális, csak a bolják.
2010. dec. 17. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Akkor hasznos, hogyha nem kinti cicák.
2010. dec. 17. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 Angelica1992 ***** válasza:
Nekem azt mesélték, hogy a bolhanyakörv akkor jó ha nincs az állatban bolha. Először szerintem Frontline-t vegyél nekik és miután bolhátlanítottad őket, rárakhatod rájuk a nyakörvet és elvileg nem lesznek újra bolhásak.
2010. dec. 17. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Nem jó semmire, csak árulják! Ha az állatod bolhás, akkor vegyél ampullát és fürdesd meg! bolhanyakörvet pedig ne vegyél neki...
2010. dec. 17. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Nálunk sose ért semmit.

A cseppek viszont igen.

2010. dec. 17. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Húha! Most elbizonytalanítottatok, illetve nem jutottam semmire, mert mondtatok jót is, rosszat is.


=o)


Köszönöm a válaszokat!

2010. dec. 17. 17:17
 7/11 anonim ***** válasza:
Állatorvostól kérdeztem, ő is azt mondta, nem hasznos a macskának. Inkább Frontline cseppel kezeld, az jó kullancs ellen is. ( nem azt gátolja meg, hogy belemenjen a dög, hanem elpusztul a szertől, mielőtt mélyen befúrná magát. Mi séta után találtunk többször is, de mire 1 óra múlva felértünk, már döglöttek voltak)
2010. dec. 17. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Én állatkereskedésben vettem egy ampullás fürdetőt. Nagyon pici és törékeny csomagolásban van, szal óvatosan vidd haza. Olyan szaga van mint a lakkbenzinnek. Kutyának egy l vízbe az egészet, cicának egy l vízbe a felét kell beletenni. És ebben a vízben jó alaposan átcsutakolni. Nem mondom, hogy kellemes illata van, de a bolhák abban a pillanatban megdöglöttek, ahogy érintkeztek vele. De fontos, hogy utána nem mosd meg őket samponnal és hogy az ampulla tartalmát ne keverd mással. Én utána a biztonság kedvéért tettem rájuk bolhanyakörvet, mert kijárósak. Na annak sincs virágillata, meg fontos, hogy olyan szorosan tedd rá, hogy ne jussanak fel a fejéhez, de is szorítsa a nyakát. Próbáld ki az ampullát,nagyon olcsó és nagyon jó! Márkát nem tudok mondani, mert az istenért nem jut eszembe, de a kereskedésben biztos tudni fogják. Kis barnás színű üvegcsében van. :)
2010. dec. 19. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
Én azt hallottam, nem tudom hogy igaz-e, hogy eleinte hatásos volt a bolhanyakörv, de a bolhák úgymond "hozzászoktak" és immunisak lettek rá.
2010. dec. 20. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Ez valszeg azért lehet, mert elillan a nyakörvön lévő anyag. Ha megveszel egyet és megszagolod elmondhatatlanul büdös erős szaga. 4 hónap után amikor már cserélni kell, meg szinte semmi szaga nincs. De az ampulla tényleg nagyon jó. A nyakörv, meg azért kell pluszba, hogy ne másszanak fel a bolhák az állat fejére. Így kiszáradnak és megdöglenek. :)
2010. dec. 21. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!