Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Melyik jobb szobacicának? A...

Melyik jobb szobacicának? A sziámi, maine coon, ragdoll vagy a birman?

Figyelt kérdés
Nagyon szeretnék meglévő cicánkhoz egy társat, csak nem tudom melyik lenne a megfelelőbb. És ha valaki tudna esetleg segíteni abban hol tudnék minél olcsóbban hozzájutni valamelyikhez, vagy esetleg neki lenne eladó akkor hálás lennék!
2010. dec. 21. 13:43
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Őszintén szólva én mindet csak lakásban tartanám. Inkább dönts úgy, hogy melyiknek a természete illik jobban az életviteledhez. A sziámi nagyon beszédes, sokszor nyávog, ami egy idő után idegesítő lehet, míg a másik három csendesebb fajta. A ragdoll nagyon simulékony, lehet nyúzni, nem harcias, mint mondjuk a sziámi. A birman független természet, nem az a bújós cicus. Bunda ápolási ügyben a sziámi és a maine coon a legigénytelenebb - igen, a maine coon: hetente egyszer elég átkefélni, hiszen megtartotta vad jegyeit, nem az a kényes fajta, mint a birman és a ragdoll.

Én a helyedben a maine coont választanám, neki van még elfogadható ára: a ragdoll pl. 200 000 körül mozog, míg a MC 80 000.

Viszont ha az ára bármelyiknek is elriasztana, akkor mondj is le róluk, mert csak és kizárólag tenyészetből érdemes venni, ha tetszik, ha nem. Akkor inkább fogadj örökbe egy házi cicust, meg fogja hálálni.


Szóval árban, viselkedésben is a MC a nyerő, már ha kiadsz érte 80-90 ezret. Megéri.

2010. dec. 21. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
70%
Ja és egészségügyileg is a maine coon a legjobb, hiszen nincs "agyontenyésztve", mint a többi.
2010. dec. 21. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
45%

Én mindenképp örökbe fogadnék,annyi szerencsétlen kis állat van menhelyeken akikre sokszor az elaltatás vár:(

De persze a Te döntésed.

2010. dec. 21. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
42%
Utolsóval értek egyet. Rengeteg szegény, rossz sorsú cica senyved a menhelyeken, vagy ami még rosszabb kint a hidegben fázik és éhezik. Én egészen biztosan inkább megmentenék egy cicát mint hogy méregdrágán vegyek egy fajtatisztát. Még ezen az oldalon is rengeteg olyat olvasni hogy cicának keresnek gazdát. Az egyszerű házimacska is szerintem ugyanolyan szép, kedves és nagyon hálás a törődésért. Nekünk mind a két szobacicánk mentett házicicák és imádjuk őket. Persze tudom hogy nem ezt kérdezted de kikívánkozott belőlem.
2010. dec. 21. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Mind a négy általad említett fajta remekül megvan szobacicaként és mindegyiküknek csodás jellemük van.

Félnék, ha kertes házban ki lenne bármelyik is engedve. Én egy Maine Coonnal és egy házi cirmossal osztom meg a lakásomat. Így is féltem őket mindentől :), kis szemem fényei.

2010. dec. 21. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Én sziámival nem tudnék együtt élni. A jellemük édes, odabújós, de a hangját nem bírom elviselni. Borzalmas.

Mellesleg házicica-párti vagyok:)

2010. dec. 21. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 Angelica1992 ***** válasza:
A sziámikat nem szeretem, a maine coon meg már a csapból folyik... =) Én inkább a birman mellett döntenék, de ízlések és pofonok.
2010. dec. 21. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
szerintem meg a brit rövidszőrű (magyar néven viszkász cica) az, amelyik a csapból folyik...
2010. dec. 21. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Nekem sziámim van és házim. Mindkettő jó el van. Ha a szempont a minél olcsóbban, akkor házit ajnálok, ne haragudj meg.


A legolcsóbb talán a sziámi lenne, mert jó kennelből már olyan 60ezer körül lehet venni, de gondolom te még olcsóbbra gondoltál. Annál olcsóbban viszont valószínű, hogy nem is teljesen sziámit kapsz és talán még rosszabb mint a kutyáknál a szaporítás, mert a macskáknak vannak olyan betegségeik, amikre konkrétan nincs orvosság, nem tudsz vele mit csinálni, ha nem szűrt az alom és előjön, akkor a macskád el fog pusztulni. Azért gáz, mikor vettem 20-30ezerért és fél év után kipurcant a helyzet, nem? Tudom, hogy nagyon amatőr a hozzáállásom, de bár a házikat sem szűrik, szerintem erősebbek és valószínűbb, ha hordozzák is betegséget, később jön ki, ha kijön rajtuk.


Azon kívül az eltartásuk sem egyszerű ezeknek a fajtatszitáknak. Kényesebb a gyomruk, jellemzőbbek a betegségek. (pl. egy házi macska lehet egész jól el van valami nem prémium kaján, de a sziámi szinte biztos vesebajt kap egy bizonyos kor felett, ha nem jó kaját kap)


Én személyesen is ismerek olyan sziámit, aki nem egy átgondolt párosítás eredménye és folyamatos gyomorpanaszok, fulladás stb. jellemzi szerencsétlent. Hát jobb lett volna jó kenelből drágábban, de már őt vették meg.


Ha nem tudod megfizetni, akkor házi macska. Jól elvannak a szobában is, hozzájutni a legolcsóbb és ugyanolyan helyes, kedves cicák ők is.

2010. dec. 21. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Én a sziámit és a birmant ajánlanám ha éltetvidám és játékos cicát akarsz.
2010. dec. 22. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!