Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Férgességgel kapcsolatos...

Férgességgel kapcsolatos tapasztalatok. Nálatok, hány féreghajtás után szűnt meg a probléma?

Figyelt kérdés
2 benti cicám férges, a tünetek nem jelentkeznek rajtuk, csak a féreghajtásnál derült ki. Első féreghajtás után elég sok féreg volt a székletükben.Lakás, alom, alvóhely, minden lefertőtlenítve. Most a 2 hét letelte után ismét megkapták a tablettát. Most 1-1 féreg volt a végtermékben, így 2 hét múlva megint ismételni kell. Nálatok ez meddig volt így?
2010. dec. 23. 10:17
 1/9 anonim ***** válasza:

Nos!

Nem bolhásak véletlenül?

Az én állatorvosom, ugyanis felvilágosított, hogy a bolha petéje a galandféreg, tehát amikor a macska, vagy kutya elkezdi rágni magát, akkor simán visszafertőzödik, úgyhogy a féreghajtást bolhairtással kösd össz!

2010. dec. 23. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Nekünk a doki megvizsgálta a cicát nincs bolhája és amikor rágja magát van fésű hozzá.Ha megfésülöd vele a fésű fogai közé szorul a bolha így ki tudod szedni.A féreghajtóra viszont van megoldás nekünk van otthon és bevált 3 alkalom után már nem volt férges.Direkt cicáknak van tervezve a féreghajtó a neve pedig:Vitamithe.De előtte kérdezd meg az állatorvost hogy szükséges-e.Nekem bevált a cicáim újra egészségesek.
2010. dec. 23. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
én az előző vagyok.A minek paszta volt és nagyon hatásos.
2010. dec. 23. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Havonta kell adni a macskának a féreghajtót, és akkor nem lessz férges a macska!
2010. dec. 23. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Amikor befogadtuk az utcáról a jelenlegi cicánkat, tele volt külső és belső élősködőkkel (bolha, orsóféreg, fonálféreg, sőt,galandféreg is!), ezért az állatorvos nem kísérletezett tablettákkal. A hátán a két lapockája között széthúzta a szőrét és a bőrére cseppentett egy adag Stronghold-ot. Kb. 2 óra hosszáig nem nagyon lehetett simogatni,utána már igen. Ez volt délután, másnap délelőtt összeszáradva hullott ki belőle az ÖSSZES bolha, csak fel kellett seperni a PVC-ről, és 1 napon belül kihajtotta az ÖSSZES férget (kb. 3-4 székletürítéssel). Úgyhogy a tabletták helyett én a Stronghold-ra esküszök. (Ha esetleg Frontline-t akarna adni az orvos, jó ha tudod, hogy az csak a külső élősködők ellen jó, míg a Stronghold külső és belső paraziták ellen egyaránt).Igaz, hogy nem túl olcsó mulatság egy ampulla (kb. 2500-3500Ft), de ha bent tartod a macskáidat, megéri az egyszeri ráfordítást, mert garantáltan hatékony és később nem lesz ezzel többé gondod!


Üdv:25/L

2010. dec. 24. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Még az előző vagyok: itt olvashatsz róla többet:


[link]

2010. dec. 24. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Bolha nincs bennük az teljesen biztos. Mondjuk nem is galandféregről, hanem orsóféregről van szó amit, ha jól tudom, nem a bolha terjeszt. Nemrég kerültek hozzám a cicák, biztos még az előző helyükön szedték össze (ott kijárósak voltak).
2010. dec. 24. 09:03
 8/9 anonim ***** válasza:

Nos, az orsóféregnek meg van az a jó tulajdonsága, hogy minden kölyök kutyát/macskát megfertőz, a kutyákat még az anyaméhben, a macskákat meg az anyatejjel. Olyan szívós ugyanis a kis dög, hogy ha ki is hajtják a nőstény állat beleiből, a peték benne maradnak a szervezetében, és a vemhesség alatt aktiválódnak.

A másik dolog, hogy a peték nem a belekben fejlődnek ki, hanem szépen körbejárják az egész szervezetet (ezért van, hogy gyerekeknél pl. vakságot okozhatnak, mert a szembe is kerülhetnek), majd kifejlődve a garatból visszaköhögve kerülnek újra a belekbe. Ezért van, hogy egy féreghajtás nem elég, mert a szervezetben máshol is lehetnek peték, így a férgek fejlődési ciklusát követve több adag féreghajtó is kell.

Szóval amiről írtál, teljesen normális, minden kölyökmacskának keresztül kell mennie rajta!

2010. dec. 28. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm! :)
2010. dec. 30. 10:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!