Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ennyire probléma lenne a...

Ennyire probléma lenne a tanulás? Segítenének a tapasztalatok, ilyen van?

Figyelt kérdés
11.be jár a lányom,egy elég erős gimibe,amibe egy éve került át egy hatosztályos gimiből.nagyon sokat küzdöttünk a tanulással,én soha nem értettem meg,hogy mit csinál tanulás helyett?mert csak kettes és hármas jegyei születtek,miközben persze a szobájában "tanult".egyszer aztán tavaly félév után,elkezdtem kikérdezni a leckét akkor amikor nem számított rá...ekkor lepődtem meg,mert volt olyan hogy elmondta pl:töri és másnap nem tudta és egyes...:-(volt olyan,h nehezen tanulta meg,több órán keresztül velem...hát így is kettes lett,biosz:-(majd év végén kémiából nem engedték át,így nyáron külön tanárhoz jártunk,aki felkészítette,és nagyon jól meg tudta tanulni.ekkor elhatároztam,h külön tanárhoz fog járni,és akkor hátha jó lesz,de most,h elkezdődött a suli,már teljesen ideges,fáj a hasa,a lába,a háta.....mindig valami van,stresszel,hogy mi lesz,nem tudja,ELFELEJTETTE...stb.gondolkodtam magántanulóként,nem tudom meddig húzhatom,hogy azért lelkileg meddig bírja.van ilyen,h nem tud tanulni?vagy h nem bírja?vagy csak későn érő típus....???
2011. szept. 13. 22:03
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Van hogy nem bír egyszerre sokat tanulni, csak ugye ez majd az érettségin lesz gond amivel én is küzdöttem. Előtte lévő napokban 3-4 esre vissza tudtam mondani a tételt valakinek szinte mindet és élesbe pedig éppenhogy összejött a 3 as. Hogy ez miért volt nem tudom.
2011. szept. 13. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
100%

Szerintem egyszerűen blokkol. A tanárok miatt stresszel, amiatt, hogy randomfeleltetések vannak, és amiatt, hogy rendre alázzák a táblánál. Valakiről lepereg, megszokja, valaki viszont - ahogy nő a nyomás - annál jobban összetörik. Gondolom vért izzad dolgozatoknál is.

Nincs angol-szász elven alapuló suli a környéketeken? Max lehet magántanuló is, de akkor se hagyd, hogy elodázza a tanulást, legyen keményen fogva, és minden nap tanuljon.

2011. szept. 13. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!