Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A cicámnak folyamatosan...

A cicámnak folyamatosan kötőhártya gyulladása van, mit csináljak vele?

Figyelt kérdés

Kiskorában volt neki macskanáthája, akkor az orvos írt fel neki szemcseppet és kapott szurikat is. Utána jó volt. Azóta kb 2 havonta újra begyullad a szeme, hiába törölgetem kamillával, csak a szemcsepptől múlik el. Mit csináljak vele?

Jelenleg nincs állatorvosra pénzem, a múltkor is elment rá vagy 15ezer ft...csak a szemcseppeket tudom venni, de ez így nagyon nem jó. Mitől lehet ez?


2010. dec. 29. 16:26
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
0%
Kint tartod, vagy bent? Bent macskát nem szabd. nekem van 2db mindig is kint laktak, a házba nem jöhetnek be soha, egerésznek, és nem adok nekik bolti macsakakaját. A simizést pedig nem szbad tulzásba vinni!
2010. dec. 29. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Benti cica, mivel panelba lakunk, de ha családi ház lenne, akkor sem nagyon engedném ki, mert perzsa és a fehér szép szőrét összekenné, becsomósodna, meg elütné valami.
2010. dec. 29. 16:43
 3/12 tizes válasza:
0%
kend be a szemét kamillás vízzel.
2010. dec. 29. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Azért ez az egerészés durva:D persze egerésszen, de azért adj neki enni.. amúgy a kamillatea jót tesz neki, és azt hiszem a patikában lehet kapni szemcseppet állatoknak, de nézz utána, mert vény nélkül nem biztos ,hogy kapható!
2010. dec. 29. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Örülök, hogy mindenki végigolvassa az egész szöveget. :DD
2010. dec. 29. 16:57
 6/12 anonim válasza:
És más visszatérő bajai nincsenek? Nem érintkezik/érintkezett más macskákkal? Van egy elég elterjedt kór, a FIV, magyarul talán macska AIDS, ami okozhat kötőhártya gyulladást is tünetként. Bár őszintén remélem, hogy nem ez a baja. Egyébként, ha nem érintkezett más macskákkal, akkor 100%, hogy semmi ilyesmi baja nincs.
2010. dec. 29. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Hm...kiskorában biztos a testvéreivel meg az anyjával, de én már úgy vettem, nálam pedig már nem.

Semmi más baja nincs.

2010. dec. 29. 17:07
 8/12 anonim válasza:
Én a helyedben amint lehet elvinném egy dokihoz nehogy megvakuljon...Ha már voltál akkor meg keress egy másik állatorvost...De téll még a kamillás víz segíthet vagy sima szemcsepp...
2010. dec. 29. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:
Figyelj! Nekem az orvos mondta azt, hogy kamillát maximum keveset használjak kötőhártya gyulladásra, mert ha sokat kamillázok, az szárít, vagy mi és rosszabb lesz. Ne kamillázd agyon a macskád szemét, pláne, hogyha nem is használ mert lehet hogy csak rosszabbá teszed!
2010. dec. 30. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 Angelica1992 ***** válasza:

www.haziallat.hu

Én itt kérdezősködnék =S

2010. dec. 30. 02:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!