Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Fiú macskát vagy lány macskát...

Fiú macskát vagy lány macskát vegyek?

Figyelt kérdés
Van egy másfél éves kandúr sziámi cicám. Szegénykém néha sokat van egyedül, és arra gondoltam, hogy veszek mellé még egy sziámi cicust, hogy ne unatkozzon. Pár hetes kölyköt szeretnék, csak félek hogy az idősebbik bántaná a kicsit. A kandúrom ivartalanított.
2010. dec. 30. 08:38
 1/5 anonim ***** válasza:
ivartalanított nőstényt
2010. dec. 30. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Szerintem mindegyikkel kijöhet. De a kiscicát is mindenképpen ivartalaníttasd. Szobacica lesz?

Nálunk úgy alakult egyszer, hogy idejárt hozzánk egy öreg fiú macsek, nem volt a miénk, de sokat itt volt, etettük, szóval olyan volt, mintha az lenne. Aztán végre kisírtam magamnak, hogy hadd hozzak egy cicát, ami eredetileg is a miénk. Kb. 2 hónapos lehetett a kiscica, mikor elhoztam, először furán nézett rá a nagy, nem bántotta, csak ismerkedett vele. Aztán később annyira jóban lettek, hogy mindig együtt játszottak, mászkáltak az udvaron, tanította a nagy.

Most 4 macskám van, 3 kinti, egy kinti-benti. Az utóbbi kandúr, tavaly májusban született. Nyár végén hozott haza az egyik anyamacskánk 1 lány kiscicát. Az idősebbet állandóan a kisebb molesztálta, rágta a fülét, ráugrált meg minden, a nagy meg néha le szokta teperni, de 3x akkora volt. :) Csak játszottak, nem bántották egymást. Most is nagyon jóban vannak, együtt alszanak a kosárban, meg úgy masíroznak az udvaron, mintha az oldaluknál össze lennének ragasztva. XD

Na, azt akartam ebből kihozni, hogy egy idő után megszokná az idősebb macsekod a kicsit, szerintem nem bántani, bármilyen nemű is lenne. De ez nagyban függ a 2 cica személyiségétől is.

2010. dec. 30. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
FIU!!!!
2010. dec. 30. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a válaszokat! :)
2010. dec. 30. 09:12
 5/5 anonim ***** válasza:
Szerintem mindegy, lutri az egész. A szomszéd macskája pl. ivartalanított kandúr, a mienk meg ivartalanítatlan nőstény, mégse jönnek ki egymással. A mienk - ivartalanítatlan létére - érdeklődőből átment passzív egykedvűbe, az ivartalanított kandúr meg folyamatosan "acsarkodik" vele - pedig semleges területen szoktak találkozni. Minden macska önálló személyiség.
2010. dec. 31. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!