Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hol tudnék ivartalanított,...

Hol tudnék ivartalanított, szobatiszta lány cicához jutni?

Figyelt kérdés
Néztem hirdetéseket, volt egy cica, amelyik felkeltette az érdeklődésemet, de a hirdetés nem bizonyult aktuálisnak. Azért lenne fontos hogy ivartalanított legyen, mert a kiscicákkal nem biztos, hogy tudnék kezdeni valamit (mondjuk elajándékozni), mert szállítani nem tudom. A szobatisztaság azért lenne előnyös mert lakásban tartanám a cicát, néhanapján játszhatna a szabadban is, de a kutyáim miatt ez nem túl biztonságos. Aki tud valamilyen hirdetést linkelni ezzel kapcsolatban, annak nagyon hálás lennék!
2011. okt. 8. 17:02
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Ez egyszerű. egy már szobatiszta cicát elviszel ivartalaníttatni, vagy egy "sima" lány kiscicát ivartalanítasz , és szobatisztává neveled:)
2011. okt. 8. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Attól függ, mennyibe fájna az ivartalanítás, mert nincsen nagyon sok pénzem...Most találtam egy hirdetést, amire mindjárt reagálni is fogok, igaz, felnőtt cica, de nem baj, szerintem a törpenyuszimmal is jól kijönnének..
2011. okt. 8. 17:12
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
6-8 ezerért ivartalanítanak egy macskát alapáron...alapítványon keresztül, akcióban ennél olcsóbban....ha kiraksz a macsnak egy alomtálcát alommal, rárakod, akkor már szobatiszta is lett ;)
2011. okt. 8. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
82%

menhelyeken

hol laksz, keresek neked akár százat is..

2011. okt. 8. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 cirmos62 ***** válasza:
46%

A cicát sokkal egyszerűbb szobatisztaságra nevelni, mint a kutyát. Ahogy az előző is írta, macska WC alommal kitéve, és már tudja is a cicus, hogy hova végezze a dolgát. Az én cicám is 6 hetesen került hozzám. Nagy házban élünk, a fürdőszoba egyik sarkában volt a wc-je, de mikor mennie kellett, a ház másik végéből is rögtön odakocogott, megtalálta. Később pedig mi ivartalaníttattuk.

Sok szép menhelyi cicát is lehet örökbe fogadni, akik már ivartalanítva is vannak. Ezt a műtétet egyébként úgyis csak fél éves kora után végzik el, ezért ha ivartalanított kellene, akkor csak nagyobbacska cicát fogsz kapni.

2011. okt. 8. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
88%

Nem lesz könnyű.


A legtöbb ilyen kritériumnak megfelelő az egy "mentett" oltott-ivartalanított macska, de neked nem fogják odaadni, meg lehet neked sem kellene, mert el szokták kérni az oltás árát (kb. 5000 forintot kérnek), ugyanis a mentő magánszemélyek saját költségükön oltatják-ivartalanítják a macskákat, ami elég nagy megterhelés + ebből látszik is, hogy mennyire komoly és megbízható a gazdajelölt.


Nos te nem tudnád megfizetni az ivartalanítás árát se, nyilván az ötezer az ingyen macskáért se lenne jó, ergo, úgy állnának eleve hozzá, hogy a macskának ha baja van, akkor orvoshoz se fogod vinni és oltatni sem fogod, mert miből?


Szállítani se tudod, ha ezt úgy érted, hogy dobozod nincs, akkor érte se tudsz úgy menni, hogy odaadják, mert csak tisztességes macskadobozzal érkezőknek adnak macskát, krumpliszsák meg bevásárlókosár nem megfelelő.


Alapjában véve nem sok a fenntartása a macskának, de ha már az egyszeri ivartalanítási költség is gondot okoz, azt javaslom készülgessél még a macskatartásra.


Nekem pl. van két darab macskám, két éven át probléma mentesek voltak, oltottak, ivartalanítottak, szuper prémium tápot esznek és az utóbbi két hónapban átlag hetente kétszer jártunk az állatorvoshoz. Bármikor előfordulhat ilyesmi és nem fizeti ki senki helyetted azt sem.

2011. okt. 8. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

+ Ivartalanítani néhány orvos már egy kilótól is ivartalanít így kisebbek is vannak ivartalanítottak.


Esetleg az eredeti gazdától szerezhetsz ilyen macskát, ha valami ok miatt nem tudja megtartani, de megmondom őszintén én jól kifaggatnám az érdeklődőt és nem adnám oda, ha azt látnám, hogy hiába kedves stb. de ha kap egy gyomorgyulladást, vagy húgyköves lesz vagy valami, akkor nem lesz pénze orovosra, max 100 gramm kamilla teára a gyógyszertárban. :(

2011. okt. 8. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
96%
Utolsóval egyetértek. Senki ne fogadjon be semmilyen állatot, amíg az esetleges orvosi kezelés költségeit nem tudja finanszírozni.
2011. okt. 8. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
2011. okt. 8. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

1: NEM jönne ki jól a törpe nyuladdal, illetve igen, csak a nyulad szempontjából nem lenne jó.


2: ha ivartalanításra nincs pénzed, akkor mi a jó eget vársz? Ha beteg lesz akkor mit csinálsz??? Suztem alkalmatlan vagy a macskatartásra!

2011. okt. 8. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!