Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Szeretnék befogadni egy kb 3...

Szeretnék befogadni egy kb 3 hónapos kiscicát, de még sosem volt szobacicám, segítene valaki?

Figyelt kérdés

Kis hajléktalan macsek, itt született az udvarban. Bolhátlanítani sajnos valószínűleg kell majd, ez mennyire macera? Féregteleníteni és hasonlók azonnal elvinném állatorvoshoz.

Másik dilemmám hogy most télen csak két helyiséget fűtünk rendesen, a mosdót és a hálót, és minden ajtó zárva van. Nem szeretném a hálóba beszoktatni, de félek a mosdó nem lenne elég neki napközben amikor munkában vagyunk, sajnálnám bezárni, bár addig mindenképp ott lenne míg alomra szokik. Azonban sokat dolgozom itthon is, és a két helyiség a lakás két végén van, nem zavarná meg nagyon ha néha azért bevinném oda is magamhoz? Sajnos nem tudnék egész nap kint lenni vele, meg szeretném ha a lakás többi részét is felfedezné apránként.


2011. jan. 1. 01:52
 1/6 Bocipók ***** válasza:
100%

A fürdő kicsi neki, meg unatkozna is, mer a kismacsekok szeretnek futkározni, játszani és arra nincs elég hely egy fürdőszobában (bár én most panel fürdőre gondolok).

Okosak, nekünk már az első nap megtanulta az alomtálcát használni, pedig ő szintén kóbor (kinti) cicus.

Mi is úgy voltunk vele, h a szobába nem jöhet be, de megesett rajta a szívünk, mert amikor itthon vagyunk, szeret társaságban lenni, úgyhogy beengedjük. Éjszaka, meg amikor dolgozunk, az előszobában van.

2011. jan. 1. 02:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Most ez a "nem zavarná meg" arra vonatkozott, hogy a szobatisztaságra nevelésben?


Szerintem nem. Legtöbbször max. 2x, 3x kell beletenni az alomba, ha látszik rajta, hogy pisilni kell neki, elég hamar megértik. Ha rászokott, ki fog kérezkedni, nyávogni fog, keresi a tálcát, odamegy hozzád, stb, észre lehet venni és odavinni a vécéjére.


Egyébként nekünk nem a helyhez ragaszkodott, hanem a vécéjéhez, bárhová is tettük, abba pisilt. Szerintem ez minden macskával így van, ennyi eszük azért van. Nyáron például nagyon szeretett az erkélyen lenni, ha kitettük oda a vécéjét, szinte csak enni jött be. :) Pedig nem volt kizárva, nyitva volt az erkélyajtó. Úgyhogy ha a szobában van veled, a vécéjét is átviheted addig, így kevesebb az esélye a balesetnek.

2011. jan. 1. 04:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat, sokat segítettek, így már nem bizonytalankodom annyira. A héten szerintem jön is a cica :)
2011. jan. 1. 11:01
 4/6 anonim válasza:
vizes tejet adj neki, mert a legtöbb cica laktózérzékeny
2011. jan. 2. 03:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nem kell neki tejes dolgokat adni egyáltalán, csak hasmenése lesz tőle. A miénk mondjuk nem is itta meg soha, esetleg egy kis tejföl érdekelte csak, de az is csak néha-néha egy falás.
2011. jan. 2. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

A tejes dolgokat tényleg hagyd ki (max laktózmenteset, de ahhoz is nagy már).

A bolhátlanítás és a féregtelenítés nem macera, elviszed az orvoshoz, kap féreghajtót és befújja bolhaírtóval. Utána 3-4 órát bezárva kell tartani, lehetőleg szállítóba, hogy ne dörzsölje le magáról a cuccot. Nálunk egyszeri irtás elég volt. A féreghajtás után pár napig figyeld a kakiját, ha vannak benne férgek, vidd vissza az orvoshoz, hogy mi a további teendő. Én ezért (bolha+féregirtás) 800 Ft-ot fizettem, 1x.

Oltás: ha szobacica lesz, két kombi oltást kell kapnia, 3 hét különbséggel, ez mondjuk drága.

Én a helyedben fűtött helyen tartanám, a szobacicák nem váltanak szőrt a hidegben. Nem fogja megzavarni, h bizonyos helyekről ki van zárva. A lényeg, hogy az alomhoz mindig hozzáférjen. Alommal kapcs: befogadáskor etesd meg, amikor végzett az evéssel, kapd fel és be az alomba! Nekem ennyi volt a szoktatás, utána már mindig odajárt :)

Bocs a kisregényért, remélem segítettem :)

Üdv, Cirmatartó

2011. jan. 2. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!