Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mit csináljak, ha a cicám...

Mit csináljak, ha a cicám annyira vakarja a füle tövét hogy már szőr sincs rajta és véres?

Figyelt kérdés
Be kenhetem neki valamivel? Vagy hintőporral szórjam be? Van bolhaírtó nyakörve, de semmit nem használ, ugyanúgy vakaródzik mint azelőtt, hogy nem tettem rá.
2011. jan. 13. 10:16
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%
Na ezt a hozzáállást utálom a legjobban.Minek az ilyen embereknek állat,ha nem költenek az orvosi ellátására.És ilyen példát mutatnak a saját gyereküknek.Téged elvisznek orvoshoz,és kiváltják a gyógyszeredet ha beteg vagy?Az is pénzbe kerül.A macska is ugyanolyan élőlény,csak azzal a különbséggel,hogy ránk,emberekre van utalva,mi felelünk értük.Neki is lehetnek fájdalmai,az ilyen embereknek nincs szívük.
2011. jan. 13. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
100%
Ezek szerint szüleid azt is végignéznék,ha komolyabb baja lenne,hogy a szemük előtt hal meg egy állat.Gratulálok....Intelligensek lehetnek.
2011. jan. 13. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:
Nem kell bántani a szüleimet, én tudtam mikor a cicát idehoztam hogy rajtam kívül senkinek nem kívánatos személy lesz. Nagynehezen megengedték, de csak ugye akkor ha törődök vele. Sosem voltak nagy állatbarátok velem ellentétbe, és engem nem zavar, mert én nem ezt tanulom el tőlük, és felhívtam az állatkórházat, látatlanba azt mondta hogy atkás. Ha lesz időm beviszem, mert ugyanis mi faluban lakunk, és csak a városban van kórház.
2011. jan. 13. 11:38
 14/18 anonim ***** válasza:
77%
Amikor még a szüleimmel laktam,nagyon szerettem volna kiskutyát,anyut a hideg rázta a dologtól,nem azért mert nem szereti a kutyákat,bolondul értük,csak nem a lakásban.Úgy alakult,hogy a lépcsőházunkba bedobtak egy kutyust,hazahozták,hogy megetetik stb,keresünk neki gazdit,és nálunk maradt.Mégis anyu fizette a kajáját,az állatorvost,szinte mindent.Mivel a zsebpénzemből még egy csepp oltóanyag se jött volna ki.Ezt hívják felelősségtudatnak,és szeretetnek.Most párommal élek van egy cicánk,akinek az összes költségét én állom,és nem bánom egy percre sem a rá fordított pénzt,pedig nem keresek kimagaslóan jól,átlagosnak mondanám a fizetésemet.És az helyes,hogy ezzel te is így vagy.Tartsd meg ezt a tulajdonságodat.
2011. jan. 13. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod, nekem nagyon fontosak az állatok, mi erdő mellett lakunk, és nem egyszer hoztam haza cicát, kutyát, ami vagy egy fához volt kikötözve, vagy egy zsákban... nem bírtam otthagyni, hazahoztam megetettem, nem örültek neki itthon, de megengedték, hogy majd keresünk neki gazdát, de reggelre általában elmentek. De legalább nem a fához kötözve és zsákban voltak halálra ítélve. Talán kicsit segítettem rajtuk. Holnap viszem a cicát dokihoz, a fülében barnás feketés cucc van, talán vér, úgyhogy nem halogathatom tovább, nagyon sajnálom őt. Remélem rendbe jön.
2011. jan. 13. 14:46
 16/18 anonim ***** válasza:
Én is remélem,majd ird meg,hogy mi volt a dokinál!
2011. jan. 13. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

Szia!


Nálunk pont ugyanez volt,feketés kis pöttyök-foltok a fülükben,és fülatka volt a diagnózis.Nem szerette a cica a tisztítást,de aztán sokkal jobb lett neki.

2011. jan. 13. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

Ez biztos hogy fülatka. Előre mondom: nem egyszerű megszabadulni tőle.

Lenne egy észrevételem: a bolhanyakörvet sürgősen szedd le róla, mert életveszélyes, bármibe beleakadhat és a cica megfojtja magát.

Spot on készítménnyel lehet a legjobban védekezni a bolha ellen, sőt, van olyan ami fülatka és féreg ellen is jó, ilyen pl az advocate, mi is ilyet használunk, semmitől nem akart elmúlni a cica atkája, de ettől már javult. Több hónapig kell alkalmazni, havonta 1x. Az ára kb 1600 ft. Ennyi zsebpénzed csak van.

A többihez (hogy ott nálatok zsákba rakják a macskákat, meg fához kötözik a kutyákat) inkább no komment. Most elkezdhetnék írni arról az iszonyat undorító primitív állattartásról, ami vidéken megy, de nem idegesítem magam inkább...Hasonló jókat kívánok az elkövetőknek, és családjuknak.

(egyébként én is vidéken élek, nem kell a "pesti bunkózás")

2011. jan. 17. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!