Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Macskám egyik körme kiszakadt,...

Macskám egyik körme kiszakadt, fáj neki, vissza fog nőni?

Figyelt kérdés
2011. jan. 16. 21:53
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Jaj szegénykém! :( Húsig beszakadt?Teljesen?Mert akkor nem biztos,bár nem vagyok orvos.Azért a biztonság kedvéért fertőtlenitsd le betadinnal.lakásban van?Vagy kertben?Mert ha kertben,akkor én nem engedném ki egy jó darabig,főleg hogy ilyen sár van.Nehogy telemenjen kosszal.De egyébként ha 1 körömmel kevesebb lesz neki,abból se lesz gond.Inkább arra figyelj most,hogy ne fertőzödjön el.Feltéve hogy annyira beszakadt,hogy vérzett is.
2011. jan. 16. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
55%
Biztos ,hogy kiszakad? A macskáknál időnként leesik a köröm, mert alatta nő új. Nem kiszakd csak leesik. Nem tudom jobban leírni. MI történt vagy honnak gondolod, hogy kiszakadt neki?
2011. jan. 16. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
kiugrott a kezemből és hirtelen erősen a szék háttámlájának a huzatába kapaszkodott bele, és a körme meg ott maradt a huzaton...
2011. jan. 16. 22:29
 4/11 anonim ***** válasza:
18%

22:01


Eddig személy szerint 10 macskát neveltem fel, de ismerek olyat is akinek 900 ment át a keze alatt (állatmentő) és ilyenről mégcsak nem is hallottam...Ez baromság.

2011. jan. 16. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
33%

22:30 véleményét osztom. Hatalmas nagy butaságot írt a válaszoló. honnan vetted ezt egyáltalán? :S


22L

2011. jan. 16. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
71%

Kedves utolsó!!

A macskák éles karmukkal ölik meg az áldozatot, és karmaikat használják a mászás során is. A karom mindig éles marad, külső burkát időnként levetik. A macskák gyakran kaparják a fák kérgét vagy más kemény felületet, hogy segítsenek eltávolítani a külső burkot.

[link]

Itt olvashatsz bővebben a macskákról, mert bár tíz macskát neveltél fel ,de mindnet ugye te sem tudhasz. Akkoe ki is írt baromságot???

2011. jan. 16. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
22:01 és 22:42 vagyok, OK lehet nem jól fogalmaztam meg először a dolgot, de akinek van cicája szerintem megértettem mit szeretnék írni.
2011. jan. 16. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
54%

Jól mondod, borzalmasan hülyén fogalmaztál, kár volt a második válaszodban pattogni...

A között hogy a felső réteg leválik, mintegy "lehámlik", ill. az hogy "leesik" a macska körme marhára különböző dolog, egyébként sincs szerintem olyan hülye aki azt hinni erre a folyamatra hogy "kiszakad" a cica körme, hisz a karom külső rétegének leválása után a cica körme ugyan ott marad ahol volt. Ergo képtelenség azt hinni hogy kiszakadt, ha egyszer ott van. Gondolkozz már mielőtt írkálsz.

2011. jan. 16. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Lezárom a témát, nem vitatkozom. Ez a külső burok, ha leesik úgy néz ki mint a karom. A macska karma nem látszik, mivel be van húzva neki. Gondolom kérdező csak ezt a burkot látta és az hitte a karma. Jó éjszakát és álmodj sok-sok cicával:))))))
2011. jan. 16. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
100%
Az én cicámnak is kiszakadt, teljesen!! Napok óta véres a seb, nagyon lassan gyógyul be. Az orvos azt mondta, hogy újra kinőhet a körme, de folyamatosan figyelni kell, mert sajnos benőhet, illetve a talpán keresztül jöhet ki. Nagyon fájdalmas egy macskának a karom elvesztése, a gyógyulás hónapokat vesz igénybe, az alom kaparás és ugrálás sem segít ezen. Immunerősítőt, kálciumot és omega 3-at kap. Valamint figyelni kell, hogy ne gyulladjon be.
2018. dec. 4. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!