Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A macskám lassan 1 éves. De...

A macskám lassan 1 éves. De megsimogatni alig lehet mert azonnal karmol, harap gyilkol. Hogyan lehetne leszoktatni erröl a durva viselkedésröl?

Figyelt kérdés
2011. jan. 17. 16:23
 1/7 anonim ***** válasza:

hát ezen nem nagyon lehet segíteni, próbálj meg a szép szavakkal simogatással babuzsgatással hatni rá ha nem megy akkor passz.

üdv

2011. jan. 17. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
A kérdésre válaszolva, szerintem sokat nem tudsz tenni, ilyen harcos kis személyisége van.:) Ha éppen simogatáshoz lesz kedve akkor jelezni fogja neked. Az én cicám is hasonló természetű.
2011. jan. 17. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
értem. mondjuk tényleg így van, hogy ha megunja a simogatást akkor harap karmol. köszönöm a segítséget :D
2011. jan. 17. 18:06
 4/7 anonim ***** válasza:
54%
Azért kell belőle ügyet csinálni mert ha nem tudsz a kérdésre válaszolni érdemben akkor tartsd meg magadnak a viccesnek szánt idióta megjegyzéseidet. Ha nem szereted a macskákat akkor minek olvasod ezt a topikot és minek válaszolsz egy ilyen kérdésre? Hobbiból? Ha mondjuk te kérdezel valamilyen témában valamit komolyan és egy ilyen válasz jön akkor te mit szólsz hozzá?
2011. jan. 17. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Barátom macskája is ilyen (kb. 8 hónapos, egész pici korában találtuk)

Nem igazán tudunk vele mit csinálni, de úgy látom, azért ahogy telik az idő, enyhe javulást mutat, kezd végre normális, bújós macskához hasonítani :D


Állítólag kiskorában csesztük el - mert ugye amikor még kis vakarék volt, nem fájt, hogy a pici karmával karmolt, meg a pici fogaival harapott, aranyosnak tartottuk. Csak ugye szokásait nagyobb korában is megőrizte, amikor már fájdalmat okozott.


Lényeg, hogy ne vadítsd.

2011. jan. 18. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
akkor abba hagyom vele a birkózást xD
2011. jan. 18. 19:44
 7/7 anonim ***** válasza:

Az én kiscicám az első naptól ilyen volt. Jutalommal szoktattam le. Ha fél percig tűrte a babusgatást akkor kapott egy darab csirkemájat. Az a lényeg, hogy olyasmit adj neki, amit szeret, de nem szokott kapni. Ha bevezeted jutalomfalatnak, akkor ne adj mondjuk csirkemájas tápot se.

Tudatosul benne, hogy ha hagyja hogy dögönyözzék az neki jó.

Már 5 éves a cicánk, de órákig terpeszkedik az ölemben, pedig már nincs jutalom.

A lényeg hogy jó dologhoz kösse.

A bunyót hanyagold, esetleg tollas játékkal játszhatsz vele, de ne legyen rajta a szagnyomod.

2011. jan. 19. 02:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!