Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogyan is működik ez?

Hogyan is működik ez?

Figyelt kérdés

Nemrég kaptam egy kis cicát, és most először megyek féreghajtót venni. Nem tudom, hogy hogyan kell az állatorvostól kérni. Tudom kinyitom a szám. De nem tudom, hogy hogy működik. Bemegyek addig oké, de simán mondom az orvosnak, hogy féreghajtó kellene? És ki is adja?

A másik kérdésem pedig az lenne, hogy 18 éven aluliaknak kiadja?

Értelmes válaszokat várok. Köszönöm


2011. jan. 20. 19:06
 1/9 anonim ***** válasza:

Valószínüleg kiadja!

De szerintem ha megkéred akkor ő beadja neki, és akkor nem fontos hogy 18 év alatt vagy.

2011. jan. 20. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Biztos, hogy beadja neki. Vannak állatorvosok, ahol vizitdíjat számolnak fel (pl. nálunk is, 3500 Ft-ot). Én mindig elkérem. Tedd a nyelvére, és utána határozottan fogd be a száját míg nem látod, hogy nyel egyet. Ha nem nyelte le, próbáld újra. Sajnos ennél "humánusabb" módszer nincs. Ha a kajájába rakod, ügyesen körberágja. Ez csak a kutyáknál jön be.
2011. jan. 20. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat, de azt elfelejtettem írni, hogy a macskámat nem viszem el, egyszerűen csak gyógyszert kérek.
2011. jan. 20. 21:08
 4/9 anonim ***** válasza:

Szia! Mindenképpen vidd magaddal a cicát is, a doki megnyomkodja, megnézi... A doki kérdezni fogja,hogy kinti, vagy benti cica, meg hogy honnan jött (mert pl ha benn tartották azelőtt is, akkor majdnem biztos, hogy nem lesz férge a cicádnak). Én is nemrég kaptam cicát és bár látszólag semmi baja nem volt,mégis elég magas láza volt és kapott rá szurit. A mi dokinknál nincs vizitdíj, oltásokkal, féreghajtóval együtt fizettem 3700Ft-ot. Vannak dokik, akik csak elküldenek a patikába, hogy ezt váltsd ki, de van, ahol ott oda is adják és lelkiismeretesen megmutatják hogy kell beadni.

Jó tanács: a féreghajtót nyomd bele egy falat kajába, én pl a konzerv egyik húsdarabjába nyomtam bele, majd a kezemből adtam oda neki a kaját,hogy biztos megegye. Így sokkal könnyebb beadni neki,mint a szakszerű módszerrel:)

2011. jan. 20. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ.

De sajnos nem tudom elvinni magammal, mert nem tudom hogy elvinni. Nincs kocsink, és messze is van tőlünk az a rendelő. Anya meg rám bízta, hogy vegyem meg.

Anélkül nem ad az orvos gyógyszert, hogy megnézné a cicát?

2011. jan. 20. 22:02
 6/9 anonim ***** válasza:
Előbb-utóbb úgyis el kell majd vinni mert az oltásokat orvosnak kell beadni. Nem tudom hogy ad-e látatlanban gyógyszert, de ha ad is akkor sem lehet megúszni hogy egyszer-egyszer el kelljen majd vinni. Pláne ha ne adj isten megbetegedne. Ha messze van akkor busszal is el lehet végülis vinni.
2011. jan. 20. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Gondolom nem gyalog mész ezesetben. Ha nincs macskahordód, egy nagyobb dobozba is el tudod vinni a cicát. Nem lesz vele semmi baj, valószínűleg lapulni fog a dobozban!:D Csak jól béleld ki,hogy ne fázzon.
2011. jan. 21. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Miért ne adná ki? Feltételezem, hogy azért nem óvodás korú vagy, és a patikában is vásárolhatsz pl. Aszpirint. Pár száz forintba kerül egy adag féreghajtó, nem drága dolog.

Beadni már nehezebb, az állatorvosnak van erre egy spéci eszköze, olyan mint egy görbe csipesz, rögtön a torkába teszi a macseknak a tablettát, és már lenn is van.

Azért is célszerű lenne elvinni a cicust, mert oltásokra is szüksége lesz, vagy lehet más baja is (pl. fülrühesség). Szállíthatod dobozban is, csak legyen kényelmes, és figyelj, hogy ne másszon ki.


De ha kéretlen tanácsot nem kértél: a legtutibb, ha odatelefonálsz az állatorvosi rendelőbe, és megkérdezed, x éves embernek kiadják-e a féreghajtót, az a legbiztosabb! ;)

2011. jan. 21. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Na hogy lapulni fog, arra azért ne vegyél mérget, az enyém majd szétszedi a macskahordozót, pedig nem először van hozzá szerencséje... :) Szóval a dobozzal vigyázz, mert a szökésveszély nagy.


Érdemes mindenképp elvinni a dokihoz, látnia kell hogy milyen testalkatú-súlyú a cica, enélkül aligha tudná eldönteni hogy hány mg-os hatóanyagú tablettát adjon ki...

2011. jan. 21. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!