Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miért pukizik olyan sokat a...

Miért pukizik olyan sokat a cicám?

Figyelt kérdés
Rengeteget és büdöset :)
2011. jan. 20. 21:32
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Szerintem kajától, próbálj ki másik konzervet :)
2011. jan. 20. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

4 hónapos, whiskas juniort kap szárazat és aszpikosat vegyesen. De ha mi eszünk, abból is szokott kapni :)


Milyen kaját adjak neki inkább? Konzervet vagy házi kosztott?

2011. jan. 20. 21:43
 3/11 anonim ***** válasza:
:))))))Macskára válogatja,ha viszed dokihoz,majd említsd meg neki.Száraz táptól szoktak sokat pukizni,de ettől még nem kell tőlük megvonni.
2011. jan. 21. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Első vagyok, azt mondanám, hogy az lenne a legjobb,ha te csinálod neki a kaját, de nagyon nagyon figyelni kell arra, hogy mit hogyan... Az én cicám lassan 6 hónapos és mindent eszik. Mármint konzerv, száraz, házikoszt. Én mindig másféle/márkájú konzervet veszek neki, nehogy rászokjon egyre:D Egyébként nyugodtan adhatsz neki felnőtt macskáknak való konzervet is,semmi baja nem lesz tőle :) A házikosztot meg arra értettem, hogy pl ha főzök húslevest, akkor leszedegetem neki a húst és azt is adok neki pár napig, szereti:)
2011. jan. 21. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

A macska azért pukizik, amiért te is, pl. a babtól: nehezen emészthető az étele.

Mégpedig azért nehezen emészthető, mert a macska emésztő rendszere a könnyen emészthető nyershús eleséghez idomult: megrövidült (mert a nyershúst így is meg tudja emészteni, a baktériumoknak viszont így nincs ideje elszaporodni).

Amikor a tápgyártók ezt nem veszik figyelembe, amikor nyershús helyett a macska számára nehezen emészhető (de olcsó) növényi anyagokból készítik a tápjukat.

Próbáld ki a nyershúst pár napig: rögtön megszűnik a pukizás.

De hosszabb ideig csak megbízható recept alapján etesd, mert a nyers színhús nem tartalmaz minden életfontosságú tápanyagot (csontra, belsőségekre, és egyebekre is szükség van, mégpedig pont a megfelelő arányban).

2011. jan. 21. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Én is próbálom vegyesen táplálni, a száraz az alap, ehhez keverek hol konzervet, hol házi kaját. A rizs pl. nagyon jó, mivel nagyon jól emészthető szénhidrát.

Az is figyelembe veendő e "probléma" orvoslásához, hogy ne "nyeljen" sok levegőt evés közben, tehát ne kapkodva egyen. A mozgás szintén serkenti a bélműködést. Ezek együtt így sokat segítenek, legalábbis nálam mondhatni bevált. Bár természetesen nincs 100% szagmentesség :)

2011. jan. 21. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a hasznos tanácsokat! Így fogom csinálni :)
2011. jan. 22. 18:52
 8/11 anonim ***** válasza:
Azért, hogy elriassza a kutyát.
2011. jan. 22. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

"A rizs pl. nagyon jó, mivel nagyon jól emészthető szénhidrát. "


Csakhogy a macska szénhidrát szükséglete: 0 mg. Lévén szigorúan húsevő, nem pedig mindenevő.

Csak állati fehérjékre (+taurin, vitaminok) van szüksége. Meg ugyan nem döglik a szénhidráttól, de nem része a természetes étrendjének, csak feleslegesen "foglalja a helyet" a gyomrában a fehérjéktől.

2011. jan. 23. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Ez azért nem igaz ebben a formában. Az addig rendben van, hogy a macska húsevő... Csakhogy nem minden arról szól, hogy mit hasznosít a tápból és mit nem. Bizonyos anyagokra azért van szükség, hogy - főleg a szobacicáknál, melyek keveset mozognak - javítsák a bélműködést. Ilyen a rizs is, amely könnyen emészthető szénhidrátként javítja a bélsár minőségét (tehát nem arról van szó, hogy rizzsel kell etetni, mert ez nyilván nem igaz, de szükség van rá). A cukorrépapépet sem azért teszik a száraztápba, mert a macska nem bírna nélküle élni. Hanem azért, mert az emészthetetlen rostokkal együtt segíti a bélmozgást és ezzel a szőrcsomó eltávolítását.

A madarak se azért eszik a homokot, mert abból élnének, de az emésztésükhöz szükséges. A macskákra - más anyagokkal - ez hasonlóképp vonatkozik.

2011. jan. 25. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!