Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Royal Canin, Hill's, vagy...

Royal Canin, Hill's, vagy Acana? Ez itt a kérdés.

Figyelt kérdés
Sziámi cicámnak szeretném a lehető legjobb száraztápot adni, de nehéz eligazodni prémium márkák között. Konkrétan egy 9 hónapos, nemrégiben ivartalanított kizárólag bent élő cicáról lenne szó. Szeretném megkérdezni a tapasztaltabbaktól, hogy a prémium kategóriából melyik lehet számára a legjobb? (most csak a cica és nem a pénztárcám szempontjából gondolkodom - bár ez utóbbi sincs tele, mégis inkább lemondok pár dologról a maximumért...)
2011. jan. 21. 14:46
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
72%

17:41:


Ami a Whiskast illeti, én hosszú távon senkinek sem ajánlom. A konzerveledelek még hagyján, az csak azért nem megfelelő, mert gyakorlatilag a fele az ennivalónak víz, és kocsonyásító anyag, tehát a macskának rengeteget kellene ennie belőle, hogy valóban jóllakjon, és még akkor sem kapná meg azokat a tápanyagokat, amikre valójában szüksége van. A Whiskas száraztápja pedig kifejezetten ártalmas, a színezékek miatt, amit tartalmaz. (Attól olyan szép zöldek, pirosak a falatkák.) A színezékek elősegítik a vesekőképződést, ami főleg az ivartalanított cicákra nézve veszélyes. Amit megspórolunk a Whiskason, azt később elviszi az állatorvos, meg a gyógyszerek, amit a cica kap majd. A Tesco-s kajákat inkább hagyjuk, mivel gyakorlatilag szemét kerül bele, vízzel hígítva. Ezt onnan veheted észre, hogy ha egy napig a hűtőben hagyod felbontva, megbüdösödik, szó szerint dögszaga lesz. Olcsóbb táppal is lehet etetni, de a Purina nem színezett tápjainál (One, vagy Cat chow) nem érdemes alább adni, ha hosszú életű, egészséges cicát szeretnénk.


Üdv, egy cicatenyésztő

2011. jan. 23. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
72%

21:41:


Ami a dehidratált hús fogalmát illeti, a kérdező már nagyjából elmagyarázta, hogy mit jelent. (Köszönet érte neki! :))


A lényeg, hogy a friss húsból kivonják a vizet, de olyan módszerekkel, hogy annak tápanyagtartalma a lehető legkevésbé sérüljön. (Pl. a húsliszttel ellentétben itt nincs fizikai nyomás alá vetve a hús, és nem is éri hőhatás.) Tehát a végeredmény a hagyományos húsliszttel ellentétben finomabb, és tápanyagdúsabb marad. (Dehidratált húst emberi fogyasztásra is készítenek egyébként.)


Éppen ezért a Royal Canin nem is igazi száraztáp, inkább félszáraznak lehetne nevezni, mivel valamennyire megmarad a falatkákban a hús zsiradéktartalma is.


Üdv, a cicatenyésztő

2011. jan. 23. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:

13:44:


A kisállateledeles persze, hogy a drágább tápot fogja neked ajánlani. Egy 9 hónapos cica már majdnem elnyerte a felnőttkori méretét, legtöbbször már ivarérett, és már nincs olyan hatalmas fejlődésben a szervezete, mint egy fél év alatti kiscicáé. Nem feltétlenül szükséges tehát, hogy kölyök tápot egyen, neki már a minőségi, felnőtt-táp is megfelel. A lényeg, hogy valóban tápanyagdús eledel legyen.

2011. jan. 23. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:

Még egy tipp, mindenkinek:


Nyers húst általában manapság már nem szoktunk az állatainknak adni. (Van, amit kifejezetten tilos is, pl. a disznóhúst, ami nyersen halálos szívférgességet okozhat.) Azonban létezik egy hús, a marhahús, amit még mi, emberek is ehetünk nyersen. Aki teheti, annak ajánlom, hogy időnként adjon a cicájának is darált, nyers tatárbifsztek-husit, mert csodát tesz a cica bundájával, és a legtöbb macska szó szerint imádja.


Én az enyémeknek csak ünnepekkor szoktam adni, de olyankor harc megy érte, viszont ismerek olyan tenyésztőt, aki minden nap ad a cicájának, és nagyon elégedett vele. (A cicái nem kevésbé. :))

2011. jan. 23. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 A kérdező kommentje:
és mi a véleményed a csirkenyakról, szabad nyersen adni a cicának? Mert az enyém mikor kapott, nagyon gyorsan elpusztította...
2011. jan. 23. 22:47
 16/20 anonim ***** válasza:
Én nyersen a szárnyasokat sem javaslom, de pár perc mikrózás után már mehet a cica tányérjába. A legrosszabb, ami történhet a cicáddal, ha nyers csirkét eszik, hogy menni fog a hasa, meg hány. Szalmonellát ugyanis a cica is kaphat a nyers csirkétől ugyanúgy mint mi, emberek.
2011. jan. 23. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 A kérdező kommentje:

Köszönöm Leiah a jótanácsokat, máris sokat tanultam... De még van mit, ezért van még kérdésem :)

A RC Indoor 27 úgy tűnik nagyon jól bevált. Olyannyira, hogy amikor mást adtam neki, (pl. kevéske főtt csirkemájat) ismét hígabb lett a széklete. Lehet, hogy csak ezt a tápot fogadja el (láthatóan imádja egyébként)? És nem baj az, ha csak ezt az egyféle tápot kapja és nem változatosan?

2011. jan. 25. 10:10
 18/20 anonim ***** válasza:
A RC-nak van kimondottan sziámi tápja is:)
2011. jan. 25. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

Nem baj, ha csak egyféle tápot kap, mivel az a táp jó minőségű, amivel eteted. Az sem probléma, ha időnként abból is kap nassolni, amit ti esztek, főleg, ha húsokról van szó. Amit kíván, az általában jó is neki. Ha nem megy tőle a hasa, akkor eheti a májat, a kicsit hígabb széklet még nem veszélyes.


Ha ennyire érzékeny a gyomra, akkor a Royal Canin Sensible tápját is ajánlom, az kifejezetten gyógytáp, érzékeny gyomrú cicáknak. Szőrhányáskor, étvágycsökkenéskor, hasmenéskor szó szerint csodát művel a cicával.

2011. jan. 25. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

én a macskáimnak, kutyáimnak a Hills oral care-t adom,és valami eszméletlen csodát tett a fogukkal. Az egyik kutyusomat már fogkőtisztításra akartam vinni mert eléggé besárgultak, hátul már enyhén barnultak a fogai, de a hills-es táptól csakúgy ragyognak. Ha nemlátom, nem hiszem el. Kb másfél hónapja adom nekik és nem is kaptak mindennap, sőt,igazából csak egy marékkal adtam nekik kiegészítésképpen mert borsos az ára. A szájbeteg cicusomnak vettem egyébként, de nem szereti sajnos, (ezért kaptak a kutyák is belőle) így most a royal canin oral-osat fogom kipróbálni. Nagyon jó lenne ha ezt megenné, annyira finnyás,de az lenne az igazán jó, ha ugyanazt tudná, mint a hills. A Hills oral care-t mindenkinek ajánlom, hogy iktasson be pár szemet a kutya, macska táplálkozásába, mert tényleg megelőzhetők vele a csúnya fogkövesedések és az abból adódó ínygyulladások.

Ha tudtam volna, kiskorától kezdve adtam volna a cicámnak/más kajával keverve, áztatva lehet megette volna/, megelőzhettem volna azt a súlyos problémát amiben drága cicám szenved most :((((.

2021. júl. 7. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!