Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Új cica a házban? Mire figyeljek?

Új cica a házban? Mire figyeljek?

Figyelt kérdés
Holnap új cica érkezik hozzánk. Panelben élünk, és már van egy 9 hónapos (ivaros) nőstény cicám. Az új cica 6 hónapos, ivartalanított nőstény. Állítólag nagyon barátságos. Viszont az én cicám, még nem lakott más állattal. Kutyákkal kijön, de macskákkal nem minden esetben. Az esetleges "dominancia harcokra" felkészültem. Vettem külön tálat, alomtálcát az új cicának. Mit tanácsoltok, mikre figyeljek oda?
2011. jan. 27. 17:44
 1/6 anonim ***** válasza:
Elektromos vezetéket nehogy merágcsálja
2011. jan. 27. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
hát ha a harcokra már rákészültél, akor másra már nem kell. egybként meg gondolom ugyanazokat a dolgokat kell figyelembe venni, mint a másiknál. kaja, alom, játék stb.
2011. jan. 27. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
nem tom, nekünk is volt kiscicánk, le se sz@rta a vezetékeket. inkább bújócskázni szeretett. vigyázz, hogy ne másszon be túl szűk helyekre, nehogy beszoruljon, ill. oda ne pisiljen/kakiljon, mert aztán napok múlva veszed észre a szagokat.
2011. jan. 27. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nos, nálunk nagyon nehezen ment az összeszoktatás. Először próbáld meg egy külön szobában elhelyezni az új cicót, hogy kicsit lenyugodjon és megszokja az új környezetét. Ott etesd, és helyezz el neki külön almot, mert nem minden cica szeret közös almot használni. Aztán pár nap múlva bemutathatod őket egymásnak, de az új cicának legyen egy kis hely, ahová vissza tud vonulni. Ugyanez igaz az idősebb cicára is, fontos hogy ő is félre tudjon bújni, ha még nem akar ismerkedni. Ami nagyon fontos, hogy a nagyobbik jelenlétében ne nagyon babusgassátok az új cicát, mindig a nagyobbat simizzétek többet, ne higgye azt, hogy az új jövevény át fogja venni az ő helyét!
2011. jan. 27. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Most látom, hogy vettél külön almot meg tálat, úgyhogy akkor bocsi! :)
2011. jan. 27. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Arra is készülj fel, hogy a nőstény is jelölni fog, bármilyen furcsán hangzik. Mikor hazahoztuk a másodikat, nem is volt gond, nem bántotta az első. Pár nap után olyan érdekes, enyhén gyógyszerszagot éreztem a szg. körül. Véletlenül vettem észre, hogy őnagysága besétált az asztal alá, rezegtette a farkát és elsétált. Nos, akkor spriccelt. Közölte a kicsivel, hogy én az övé vagyok. :)) Szerencsére egy hét után elmaradt, most már nagyon jó barátnők, egy tálból esznek is, együtt alszanak, 3 hónap után. A dupla alomtálcát is meg lehetett szüntetni, mert csak egyet használtak.
2011. jan. 27. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!