Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Ha van házban tartott macskáto...

Ha van házban tartott macskátok akkor fürdetitek-e ha igen akkor milyen sürűn? Nem kérek olyan válaszokat hogy a mcsska magától mosakszik mert a miénk hagyta a fürdetés egy picike vizben

Figyelt kérdés
2011. nov. 2. 11:50
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Mi kb 2 havonta szoktuk megmosni, hiába fürdeti magát. Tűri a cica, nem karmol, nem fél a víztől. :)

2011. nov. 2. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Mi félévente fürdettük a panelcicánkat. Nem volt veszélyes, csak egy kicsit "panaszkodott".
2011. nov. 2. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
köszi a miénk jól tűrte
2011. nov. 2. 12:29
 4/8 anonim ***** válasza:
Hát én még csak 1x fürdettem őket. Az egyik fél éves a másik meg egy. De nyáron rendszeresen le kellett vizezni a nagyot mert hőgutát akart kapni folyton. Én azt mondom, h tavasszal újra megfürdetem őket, és nyár végén megint, mert nagyon szépek és puhák lettek utána. Most télen nem szeretném, nehogy megfázzanak :)
2011. nov. 2. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

van olyan macska amit egyszerűen nem lehet víz közelébe se vinni

de ismertem valakiket akiknek a macskáját minden nap fürdetni kellett mert annyira szerette hogy addig nem hagyta békén őket

minden állatnak külön személyisége van

2011. nov. 2. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 AmneZia ***** válasza:
100%

Neked is leírom, amit a minap egy hasonló kérdésre írtam:


Az első cicámat életében 1x fürdette meg állatkozmetikus, bolhák miatt. A mostani öreg cicámat még soha nem kellett, a fiatal (2,5 éves) macsek meg kétszer volt fürdetve: egyszer, amikor megkaptuk, mert kertből jött lakásba, és oltári mocskos volt, egyszer meg pár hónapos korában, mikor bemászott a cserépkályha szellőzőjén, és tetőtől talpig kormos lett :D Na akkor muszáj volt, hiába utálta. Utána kb. 2 napig az egész világra meg volt sértődve, de ez nyomtalanul elmúlt.


Szóval az én véleményem szerint csak akkor érdemes fürdetni, ha tarthatatlanul mocskos, egyébként gyönyörűen megoldja egyedül is. (A samponok meg akkor sem tesznek túl jót a bőrének, ha kifejezetten macskasamponról van szó - bár én felkészültség hiányában némi WU2-vel fürdettem a kicsit, de attól a 2 alkalomtól még nem lett baja, csak rendszeresen nem szabad.)

2011. nov. 2. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:

Nem fontos fürdetni őket, csak ha valami miatt kell megmosdatni (koszos..bolhás...stb.)

De ha te szeretnéd akkor max havonta, ugyanis a túlzott fürdetés tönkreteszi a szőrét (hiába jó minőségűek már ezek a samponok az ő szőrének is megvan a maga zsírossága hogy ne filcesedjen csakúgy mint a te hajadnak)

Hosszú szőrű cicákat még ritkábban kellene fürdetni, azokat inkább fésülni kell.

2011. nov. 6. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
mi régebben félévente fürdettük őket, de a nagyobbiktól már szabályosan félünk. 3 emberes munka őt megfürdetni! 1,5 éve nem fürdettük meg! Most nem mondom, hogy büdös, mert benti macska, jó a szőre tapintása, és tényleg mosakszik, de azért ha megnézed egy fürdés után a vizét, hát..... hagy némi kívánni valót maga után, úgyhogy a lakásban tartott macskákat néha nem árt fürdetni! Főleg, ha egy ágyban alszol is vele!
2012. jan. 18. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!