Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Szerintetek melyik macskatáp...

Szerintetek melyik macskatáp a (leg) jobb?

Figyelt kérdés
Jelenleg RC Kitten 36-ot, néha kiegészítve RC Kitten Instinctive alutasakossal kapja a cicám (7 hónapos, nemrég ivartalanított sziámi-perzsa keverék kandúr). De sokszor vacilálok, hogy Hill's-t vegyek inkább. Illetve, nemrég rendletem Orijent, amit hamarosan kipróbálunk, ha a mostani elfogyott. Melyik jobb szerintetek? Vagy fölösleges ezen vacilálni, mert hasonló minőségűek és döntsön a cicc inkább, hogy neki melyik a legfinomabb? ELőre is köszönöm a válaszokat
2011. jan. 31. 20:30
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

A Hill's a legjobb! Mi kipróbáltuk az összeset már... mióta Hill's-t kap, a royal canint meg sem eszi :)

Gyönyörű a bundája, jó húsban van :) és a legfontosabb, hogy ő is nagyon szereti :)

2011. jan. 31. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Acana.
2011. jan. 31. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
ha jól tudom az Acana és az Orijen tápok egy gyártótól vannak. minőségi eltérés van a kettő között? árban nem nagyon van eltérés.
2011. jan. 31. 21:22
 4/14 anonim ***** válasza:

Hát nekünk a Hill's-től ment a hasa mindkettőnek...

Szerintem macskája vállogatja, próbáld ki őket, és majd meglátjátok (a cica is és te is) hogy melyik a jobb. Én Orijennel és Acanával etetek egyébként. Végigzongorzátuk már az összes létező tápot a royaltól kezdve a hill's-en át a eukanubáig.

2011. jan. 31. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Az az eltérés hogy az Orijenben még jobban kiélezték az Acana alapkoncepcióját, hogy sok fehérje, és alacsony szénhidrát. Magyarul az Orijenben még több a hús.

Kérj prospektust az állatkereskedésben, vagy menj fel a honlapjukra, ott mindent leírnak. Nagyon jó kis tápok, családi cégtől, szabad tartású állatok húsából, nálam ez fontos elvi kérdés pl. Gyógynövényeket is tartalmaz.

21:23-as voltam

2011. jan. 31. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

köszi az infót, megnézem a honlapot is. most úgy is van egy 2,5 kilós orijenünk azt kipróbáljuk ha elfogyott az RC.

kíváncsi leszek a cicc mit szól hozzá.

a Hill's-t mi is próbáltuk 1szer-2szer de nem volt az igazi.

illetve ajánlotta a doki nemrég az ivartalanítás után, hogy majd adjunk neki néha 1-1 hét kúrában RC Urinary-t vagy Hill's prescription diet-ből struvit húgykövekre valót, mert a cicó fogékony lehet rá (fehér-kék szemű +ivartalanított kandúr)

főzni szoktál nekik változatosság kedvéért? ha igen mit?

2011. jan. 31. 21:46
 7/14 anonim ***** válasza:

Nem etettem még egyik prémium tápot sem (a macskám nyershúst eszik), ezért csak az olvasmányaim alapján tudok ítélni: Orijen, és Acana.

A többi tápnál a tökéletes sterilizációval kiölik az eredeti tápanyag tartalmat is, és utánvitaminoznak, ezzel szemben az Orijennél és az Akanánál igyekeznek a legkisebb hőkezelést alkalmazni, hogy az eredeti tápanyag tartalom legjobban megmaradjon, és a lehető legkevesebbet kelljen utánvitaminozni.

Nem elhanyagolható körülmény: a kismértékű hőkezelés miatt az Orijen és az Acana kényszerűen friss húsból készül. A többi táp meg... inkább el sem mondom, hogy miből. Nagyon durva.

2011. febr. 1. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Igen, szoktam, száraztáp mellé vacsora gyanánt főtt húst. Csirkemáj, farhát (kicsontozva), nyak (összeklopfolva), tonhal (kiszálkázva), nyers tojássárgája, élőflórás joghurt, tejföl, sajt, emellett kapnak minimális mértékben házikosztot, főleg az egyik cica, mert pár kaját nagyon szeret, pl borsófőzelék, de csak épp egy keveset az íze kedvéért, pl egy evőkanállal, nem szabad házikosszttal jóllakatni.

Napközben mindig van előttük száraztáp, ez kell a macskáknak, az emésztőrendszerük a folyamatos csipeketéshez szokott. Ez egy olcsóbb száraztáp, Cat Chow (kb 100g, két macskára/nap).

Esténként kapják a főtt húst, kb 30-35 g Orijennel vagy Acanával összekeverve, régebben konzervet/alutasakosat kaptak, de az egyiknek elkezdett menni a hasa az összes konzervtől, azóta csak főtt hús.

A nyers húsos étrend ötlete nem hülyeség, de őszintén szólva, én jobban megbízom egy néha ellenőrzött tápgyártóban, mint egy ki tudja ki álltal kitalált, netre feltöltött receptben...Nomeg a napi 3x-i etetés szerintem normál esetben, felnőtt, napi 8-10 órában melózó emberek esetében nem igazán megoldható, de amúgy se vagyok a porciózás híve, mint feljebb már leírtam (ti. hogy a macskák egész nap szeretnek csipegetni, mindig csak pár falatot). Nomeg az én egyik macskám pl a nyers májtól hány...

2011. febr. 1. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
43%

Az Acana/Orijen is prémium minőség, ahogy a RC vagy a Hill's, de én nem adnám ivartalanított benti cicának hanem csak kintinek. Fehérjetartalma nagyon magas, ami nem tesz jót a veséknek (sem).

A Hill's drágább mint a Royal Canin, viszont nem jobb annyival, mint amennyivel drágább.

Szerintem a RC jó választás, nekem legalábbis bevált. Az ivartalanított sziámim nagyon szereti, egészséges, szép cica.

2011. febr. 1. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Valójában azok a gazdik, akik nem nyershússal, és Orijennel vagy Akanával etetnek, nagyon fontos funkciót töltenek be a macska teljes háziasításában.


Valljuk be: a macska ma alkalmatlan a háziállat szerepre. Évmilliók alatt a nyershús evésére szakosodott a szervezete. A nyershús romlékony, nehezen, és drágán szállłtható, és ugyanolyan nehezen etethető, mert a tálban is megromlik. Nem elég profitbarát. Mivel pillanatnyilag ez az egészséges étrend, nem nyújt elég teret az egészségtelen étrend hatásait kiküszöbölni hivatott szakmának sem.


Etessük hát növényi eredetű táplálékkal a macskát. A macska faj alkalmazkodó. gyakoroljunk rá evolúciós nyomást a hagyományos macskatápokkal, és egyéb növényi származékokkal. Néhány tízezer év alatt elterjed majd közöttük a "növényevés génje", azaz az emésztőrendszerük tökéletesen alkalmazkodik majd az olcsó alapanyagokból készült, jól szállítható/tárolható, kényelmes, nem romlékony, de drága étrendhez. Közben nyilván sok egészségügyi problémával kell majd szembenéznie az alkalmazkodni képtelen egyedeiknek, dehát így működik az evolúció.


Ha nyershússal etetsz: beismered az emberi faj vereségét a macskákkal szemben. Ha normál táppal, gabonával, vagy szénával etetsz, a macskák fognak alkalmazkodni (utolsó esetben csak a legszerencsésebbek). Melyik a természetes felállás?

2011. febr. 2. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!