Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogyan kell egy kiscicát...

Hogyan kell egy kiscicát szobatisztaságra tanítani?

Figyelt kérdés

Sziasztok meg tudná nekem valaki mondani, h hogyan kell a kiscicámat megtanítani hogy ne pisiljen és kakiljon be???

mert egésznap csak bent alszik és alsik mást nem csinál... meg eszik -.-

és ha nem rakom ki az udvarra akkor bemegy az ágyra és oda pisil...

DE MIÉRT MINDIG PONT AZ ÁGYRA? ezt nem értem én...

mert ha pl: bepisil a bentonra.. jólvan felmossuk...

DEHHHH marha rendetlen kismacska ez a Theodore....

Létszi adjatok valéami tanácsot!!!

Köszi...

Üdv: Zsanii


2011. febr. 3. 19:06
 1/5 anonim ***** válasza:
Türelemjáték,Többször meg kell neki mutatni az almot,bele kell rakni.Az sokat segít a dolgon,ha van másik cica,mert akkor annak a szagát érzi az alomban.
2011. febr. 3. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Mutasd meg neki az almoot sokszor.Nekem sokszor volt kiscicám és nekem mindig csak annyi volt hogy megmutattam az almot és oda ment utána már wc-re.Van egyáltalán alomtálcája?Mert ezt nem írtad...
2011. febr. 3. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ezzel a leírással most sikerült mosolyt csalnod az arcomra,imádom a cicákat :)

Én 2009 novemberében találtam egy 15 hónapos cicalányt,akinek hiába volt almostálja,benne az alommal,és hozzáteszem megmutattuk neki.Ő akkor is a virágföldbe pisilt és a parkettára kakilt...:D Utána másik cicánk almostáljából belekevertünk pisis almot és onnantól kezdve tudja,hogy hova kell intézni ezeket a dolgokat...

2011. febr. 3. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Az én cicám régen az alomban aludt. Hiába raktuk bele, (nem volt benne vizelet) csak játszott az alomdarabkákkal. Lehet, hogy ez most viccesen fog hangzani, de nem tudsz pisit szerezni? Akár, egy szomszédot megkérsz hogy pisiltesse bele a te almodba az ő macskáját. Vagy elkéred az ő piszkos (vizeletes) almukat és azt rakod ki. Ha hiába rakod bele, és nem pisil, az azért lehet, mert nem tudja mit kezdjen vele. Nem érez benne szagot. Pedig a cicák nagyon igényes állatok, nem jellemző rájuk az almon kívüli piszkítás. Legalábbis, ha minden rendben van velük lelkileg. Mi azóta átestünk a ló túloldalára, már nem piszkít sehova, 2 alomtálcája van, egyikbe a kicsit intézi, másikba a nagyot. :)
2011. febr. 3. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Ha nincs kéznél egy másik cica, aki belepisilhetne az alomba, akkor egyszerűen vegyél "szagmintát" onnan,ahova végezte a dolgát ezelőtt majd szagoltasd meg vele úgy az almot, sűrűn mutogasd neki stb stb. Keltsd fel az érdeklődését, a macskák tiszta állatok és nagyrészt elássák a dolgaikat, mutasd meg neki hogy az almostál igencsak megfelelő a kaparászásra.

Még egy fontos dolog, ahova eredetileg végezte a dolgát azt alaposan mosd ki/most le vagy bármi, mert amíg érzi ott a szagát...elég nagy az esélye, hogy úgy gondolja az a hely ezután is megfelel neki.

Valamint a jutalmazás is segítség lehet -jóhelyre pisilés/egyéb - simogatás,dícsérés (közvetlen miután csinálta) vagy bármi amit szeret (játék, kis falatkák...stb.)

És ha elkapod mikor rossz helyre piszkol kiabálj rá, éreztesd vele hogy azt nem kéne. Csak arra vigyázz, hogy a macska egy igen érzékeny lény és sokkal jobb ha pozitív visszajelzéssel neveled mintsem negatívval, inkább azt erősítsd meg benne, hogy mi a jó. Ha azt látja hogy mindig csak szidják max. annyit fogsz elérni vele,hogy nem fog bízni benned.

2011. febr. 8. 04:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!