Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogyan lehet betanítani egy...

Hogyan lehet betanítani egy kiscicát arra, hogy al almot használja, ne karmolássza a bútorokat, hanem a macskabútort, és arra, hogy amikor nem vagyok itthon (napi 2-3 óra) ne szedjen szét mindent?

Figyelt kérdés
2011. nov. 2. 15:02
 1/10 anonim ***** válasza:
Gyakorlatilag lehetetlenseg..
2011. nov. 2. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
76%

Betanítani sehogy. Rászoktatni esetleg.

Amit produkál, azt pakoljátok be mind a macskaalomba, és gyakran rakjátok be őt is, főleg ha látjátok, hogy pisilni/kakilni készül, és dicsérjétek meg, ha oda végezte a dolgát. A karmolászásra nincs igazán jó módszer, azt karmolja, ami neki tetszik... A szétszedésre szintén, ha mozgásigénye van és játszani akar, akkor mozogni fog és játszani, úgy és azzal, amivel és ahogy tud.

2011. nov. 2. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Az almot ösztönösen használjájk, nem kell tanítani. Az enyémek nem szedik szét a bútorokat, vágom a karmaikat- benti cicáknak lehet csak, kintinek nem szabad, szóval nekem semmit nem szednek szét, és ösztönösen az alomba mennek. Ha meg van kaparó, akkor valószínűleg fogja használni, főleg ha van odú is meg lehet rá jól mászni, erre se nagyon kell betanítani a drágákat.


Viszont: a macska bizony jár bizonyos feladatokkal. Pl.: választanod kell bizonyos dolgok között. Nem tarthatsz polcon csecsebecsét vázát, a virágaid sincsenek biztonságban...stb. Nekem függönyöm sincs!!!! Valamit valamiért. Ez nem úgy működik, h majd te berendszabályozod, azt minden úgy lesz ahogy neked kényelmes, a macskák elég önállóak. De ha nem tartasz elöl semmi értékeset, akkor valószínűleg nem is lesz baj.


Mint írtam a bútorokat nem igazán bántják, főleg ha a karmuk vágva van, ami veszély az inkább az h levernek dolgokat mikor mennek a szekrény tetejére. Ha meg nem akarod neki engedni h szekrényeken másszon, inkább ne vegyél cicát magadhoz.

2011. nov. 2. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
oké köszönöm a választ
2011. nov. 2. 18:56
 5/10 anonim ***** válasza:
73%

Imádom az ilyen válaszokat...

Nem jár a macska alomra - dehogynem, ösztönösen!

Karmolja a bútort, nem használja a kaparót - dehogy karmolja, rászokik a kaparóra!

Hát gratulálok, tényleg megoldottad a problémát, nem a saját macskáidat vetítetted ki egy nyilvánvalóan más viselkedésű macskára... Attól, hogy te kinyilatkoztatod, hogy a macskák hogy viselkednek, még nem lesz úgy...

2011. nov. 2. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Az enyém már kezdi szokni az almot. Néha-néha történek "balesetek" (szerencsére nem a szőnyegre) de ez ezzel jár. Viszont a fotel a kedvence, nem száll le róla, és állandóan harapdálja a lábait, és szétkarmolássza. Hiába mutatom neki a kaparófát, őt az nem érdekli, megy is a fotelhez. A kárpit már cafatokban lóg... és nem tudom mit kéne tennem!
2011. nov. 3. 10:38
 7/10 anonim ***** válasza:
van valami az ösztönösségbe, az enyémet csak beleraktam kiskorába, körbeszaglászta, aztán már nyomta is a kábelt. következő alkalomnál már saját magától belement. nem kell félni tőle, hogy nem találja meg, a macska okos állat.
2011. nov. 3. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

bocsánat azt hittem még nincs cicád, azt írtam, h általában a cicák h viselkednek- az enyémek is. Nem tudtam h van cicád, akinél már aktuális ez.


Ebben az esetben vannak konkrét tanácsaim is. Pl válts almot, lehet h nem tetszik nekik. Az enyémek pl nem szeretik a szilikagéleset nagyon, mert böki a talpukat úgy mászkálnak rajta, mintha aknamező lenne :D De pl egyes cicák nem szeretik a szagosított almokat.


A fotel...mindig szólj rá, ha látod h bántani akarja, és van a fressnapfban get off spray (így hívják, nem az angol tudásommal dicsekszem :D) azzal fújd be a fotelt, hátha...


A kaparót pedig macskamentával érdemes befújni. Ha elmész elvileg nem kéne rombolnia hiszen olyankor a cicák alszanak- legalábbis az összes akit én ismerek... Mindenesetre ha tényleg csak benti cica vágd le a karmát, úgy nem tud nagy kárt tenni. De előtte érdemes állatorvossal levágatni aki megmutatja hogyan kell, mert fut egy ér a macsek karmában azt nem szabad megvágni.


És bocsi az előző válaszomért, tényleg félreértettem a kérdést. És drukkolok, h a kisördögödből angyal legyen :D


Amúgy nekem az egy éves cicám most kezd lenyugodni eddig vadóc volt nagyon, sztem idővel a tied is nyugisabb lesz.

2011. nov. 3. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

JA és a fotel lábára is van egy tippem- ha olyan h ez kivitelezhető. Egyik ismerősöm cicája az asztal lábára volt ráállva, és az ismerősöm fogta magát és smirglivel körbetekerte az asztal lábát...hamar leszokott róla a macska :D De ha nem akarsz ennyire drasztikus lenni, akkor én pl a fotel karfáján való ugrálásról kétoldali ragasztóval szoktattam le a drágákat. Más kérdés, h te sem tudsz kényelmesen ülni, de egy-két hét alatt megszokja.


Na remélem mostmár segítettem is.

2011. nov. 3. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
köszönöm, sokat segítettetek :)
2011. nov. 3. 17:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!