Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Bolhairtó módszer macskára?

Bolhairtó módszer macskára?

Figyelt kérdés

Van egy 5 hónapos kölyökmacskám, kandúr. Lakásban tartjuk, ennek ellenére a napokban észrevettük, hogy tele van bolhával (csak ő, ránk nem harapnak). Nem nagyon értjük, hogyan lehet, valószínűleg onnan hozta, ahonnan származik, mert nálunk ez a probléma eddig sosem fordult elő. Van egy kutyánk, de ő makulátlanul tiszta, ráadásul az udvaron lakik.


A lényeg, hogy mindenképp el szeretném vinni dokihoz, mert tudom, hogy vérszegénységet, és más szörnyűségeket okoznak neki a bolhák, de erre csak jövő héten van lehetőségem, a hét közepe felé. Addig is mit tehetnék érte? Ki lehet házilag irtani a bolhákat? Vettem egy elvileg bolhairtó sampont a Fressnapf-ban, de fürdetés után is csupa bolha maradt. Vettem neki egy kölyökmacskákra is tehető bolhariasztó nyakörvet, de a bolhák vígan átmászkálnak alatta. :S

Sürgősen segíteni szeretnék neki, addig se kelljen szenvednie, míg eljutunk az orvoshoz.


Valakinek van valamijen tippje, valami termék, ami biztosan beválik?


Köszönöm előre is,

25/N


2011. febr. 5. 12:26
 1/2 anonim ***** válasza:
Először mosd meg bolhairtó samponnal,utána tedd rá qa nyakörvet. Lehet kapni Frontline nevű cseppeket.Az is nagyon jó.De legelőször mindenképp a sampont használd.A nyakörv csak akkor tartja távol a bolhát ha először ki irtod őket.
2011. febr. 5. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Igen, a fürdetés-nyakörv sorrendet betartottam, de valószínűleg a sampon nem volt elég hatásos.

A Frontline-ról már sokat hallottam, talán azt kellene kipróbálnom.

2011. febr. 5. 12:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!