Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miért csinálnak minden napra...

Miért csinálnak minden napra valami disznóságot a kiscicáim? :D

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Van 4 kiscicám, akik kisebb korukban álomgyerekek voltak, komolyan,soha egy fűszálat nem tettek keresztbe. Mostanra viszont a szöges ellentéte. Hogy szemléltessem: Minden nap eltörnek egy két poharat, ellopják a WC papírt, szétszedik és szétterítik a konyhában. Rendszeresen kiborítják a vizüket, kiborítják a szennyeskosarat, lelökik a befőttes üveget és ellopják az ebédemet :D Ja és múltkor a zoknijaimat is ellopták:D

Nem tudom mitől lettek ilyen rosszak és ezek csak a benti dolgok. Odakint a kutyával együtt elkezdik feltörni a befagyott kerti tavat, hátha sikerül kilopniuk egy két halat és még reggelig sorolhatnám. :D

Gondolom a megoldás az, hogy valamivel lekötöm a figyelmüket, ami érdekesebb, mint a rosszalkodás, de mi legyen az?


Ja és olyat kérlek ne írjatok,hogy üssem meg őket, vagy ajándékozzam el. Soha nem tudnám még csak meglegyinteni sem őket, ők a mindeneim, imádom őket, és soha semmi pénzért nem adnám oda senkinek, ők az én kiscicáim :)


2011. febr. 7. 22:42
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Édes Istenem!Én adnék nekik büntetésből csókot! :) A poharat rakd a szekrénybe,a WC ajtót zárd be,szennyes kosárra fedelet...mindent pakolj el.

Imádni valóak! :D

2011. febr. 7. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
48%
ez kérem szervezett terrorizmus, le kell velük számolni mind egy szálig!
2011. febr. 7. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Kösd le őket játékokkal. Ha vannak saját játékaik, talán nem rosszalkodnak ennyit. Aranyosak lehetnek!!!
2011. febr. 7. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Az tuti :D Amikor néznek rám azokkal a nagy szemeikkel. :D Tündériek :D

Én is meg szoktam őket puszilni csak rendszerint képen tüsszentenek :D

A fürdőből azért nem szeretem kizárni őket, mert imádnak a zuhanyzóban játszani, mindig bemennek és a lefolyót egérlyuknak nézik. Viszont ahogy elfordítom a fejem már bele is osonnak a szennyes kosárba, amin egyébként rajta van a teteje :D belefekszenek, még be is takaróznak, utána elalszanak, utána ha ébrednek és hőbörögnek akkor szokták kiborítani. Azt már meg sem merem említeni, hogy dohányoznak is :D Nem egy két szál cigimet csórtak már el és tették tönkre, múltkor egy dobozzal rohangáltak :D

Meg sem lepődnék, ha egyszer komolyan rágyújtanának egy sör kíséretében :DDD


Dög unalom lenne nélkülük az életem, egyszerűen imádom őket, akármennyire is felbosszant néha a rosszalkodásuk, nélkülük nem tudom elképzelni a mindennapjaimat :)

2011. febr. 7. 22:55
 5/10 anonim ***** válasza:
48%

Egyszerű a válasz: azért, mert kismacskák :)

Öntörvényű, önfejű, önző érdekállatok. Nekem van 2 fél éves és 2 4 hónapos, egyik nagyobbik fiú, többi lány, plusz egy nagy 4 éves kandúr, és egy lassan 10 éves skót juhász. A macskák a hideg elől sűrűn bejárnak, itt játszanak. Asztalra nem mehetnek, kaját nem lophatnak, mert azért kapnak. Alom nincs nekik, mivel alapvetően kinti cicák, ezért szólniuk kell, ha ki kell menniük. Kicsiknél ez még nem mindig működik, de a nagy tudja a dolgát, a két nagyobbik kicsi is egyre többször szól. Ezen kívül bármit tehetnek, csak kárt nem :) Tehát virágot, poharat, tányért, ilyesmit nem törnek össze, nem löknek le (nincs is rá lehetőségük, mert nem érhetik el ezeket). Ezen kívül újságot szeretnek cafatokra tépni, egymást gyilkolni.

Azt javaslom, neveld meg őket. Nem kell bántani, de azért ajnározni sem, nem árt nekik egy kis szidás, valaminek a megvonása, és 1-2 kisebb pofon. Ne engedd őket egyik asztalra sem, pultra sem. Haodamásznak, le kell zavarni, és egy idő után nem fognak odamenni, mert tudják hogy az nekik tilos. Persze 100%-os sosem lesz egy macska esetében a nevelés. Vigyázz, ne rontsd el őket túlságosan, mert utána szinte lehetetlen megnevelni. Ne ők irányítsanak téged. Székre, ágyra mehetnek, ölbe mászhatnak. De ha pl. rosszat tettek, akkor mindig jönni akarnak hízelegni, ölbe mászni, na ilyenkor egy darabig nem engedem. Majd meghülyülnek, amíg végre odamászhatnak :) Próbálkoznak néha asztalra mászni, óvatosan, de ha csak hozzájuk szólok, egyből elállnak ettől, és úgy csinálnak, mintha aludnának.


Azt javaslom, vegyél 4-5 pattogós kis gumilabdát, az enyéim imádják, főleg a nagyfiú. Kárt nem csinál vele, néha hurcibálja ide-oda, és órákon kersztül képes rohangálni vele fel-alá. A két kisebbik is szereti, bár sokszor nem jut hozzá, mert a nagyobb morogva óvja a labdáját :) A nagyobbik lányka mondjuk speciel fél a pattogó labdától... ő alszik egész nap. Mindig eltüntetik valahová a labdákat, a fiú olyankor járkál fel-alá, keresi, aztán egyszercsak valahonnan előbukkan az egyikkel. Nem fog sokáig tatani ez az állapot nálad sem, amint megnőnek, 4 heverésző és kajáért kuncsorgó macska lesz a lakásban, csak arra kell majd figyelned, rájuk ne lépj vagy ülj :) Amíg kicsik, hiperaktívak.

2011. febr. 7. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Van játék egerük, ping pong labdájuk, kaparófájuk, amin bojt is van, amit egyébként minden nap vissza kell varrni, mert leszedik, van egy nagy teniszlabdájuk (Royal Caninos cicacsomagban volt), meg szoktam nekik alufóliából készíteni labdát.

Egyébként a konyhában laknak a karosszékben, ott van nekik megágyazva, de csak nappal hajlandóak 10 percet ott tölteni :)

2011. febr. 7. 22:57
 7/10 A kérdező kommentje:

Hidd el ők nem önzőek :) Sokszor olvastam, hogy a macska érdekállat, nem szeret stb., de én annyi szeretetet kapok tőlük, hogy az hihetetlen. Ha rossz kedvem van rögtön ott van mind a 4 az ölemben, hívás nélkül és az a hízelkedés, meg az a hála, amit a szeretetemért cserébe adnak, leírhatatlan érzés :) Én pont önzetlennek érzem az ő szeretetüket:)

Nem olyan durva rosszaságok ezek, jobb az ébredés, mintha kávét innék :D Rendszerint reggelre történnek az atrocitások :D


Ti hallottatok már a macska Activityről? Mit gondoltok kiscicák élveznék ezt a játékot?

2011. febr. 7. 23:02
 8/10 anonim ***** válasza:
Jaj, légyszilégyszi, mondd el mi a nevük!!! :):):)
2011. febr. 8. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Mátyás, Márton,Yoda, Bumbus :)
2011. febr. 8. 11:18
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Azt bizony senkinek ne hidd el, hogy érdekállatok, mert a cicák tüneményes lények, az én sziámim is a megtestesült ördög és angyal egyben :)


Legutóbb, 2 nappal ezelőtt sikerült valahogy előhalásznia egy eddig általam jól védettnek tartott helyről egy mézzel teli befőttesüveget. Természetesen a földön végezte, összetört, a méz kiömlött, a cica ettől megijedt és a csupa mézes bundájával ész nélkül rohangálni kezdett a nappaliban. Sorra dőltek le a tárgyak az ámokfutástól: vasalódeszka, könyvek, újságok stb minden csupa méz lett. De még csak ezután jött a neheze, a fürdetés, ezt inkább le sem írom, nem vagyok túl jó haditudósító, de nagyjából képzelhetitek. :)


Na de lehet rájuk haragudni...? :)

2011. febr. 8. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!