Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miért nem képes magát az...

Miért nem képes magát az almot kaparni wc-zés után?

Figyelt kérdés
A macskám,bemegy az alomba,kapar egy lyukat,elvégzi a dolgát,aztán kimászik belőle és eszeveszetten elkezdi kaparni a padlót vagy az alom falát. De még véletlenül sem magát az almot. Normális ez? Vagy ennyire finnyás,hogy még véletlenül se érjen a mancsa a piszkos alomhoz? xD Mi ez???
2011. febr. 8. 20:49
 1/9 anonim ***** válasza:
Az én macskám ugyanilyen :D ő is eddig az ajtófélfát kaparta, aztán vettünk neki fedett wc-t, ott meg a műanyagot kaparja, a kaki meg marad szabadon. Én sem értem, ez miért lehet, azt hittem, csak ő ilyen kis hülye :)
2011. febr. 8. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Az enyém se mindig ássa el, ő a falat kaparja. Elég kényesek.
2011. febr. 8. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
ezek szerint megszokom,vagy megszököm.... :D
2011. febr. 8. 22:05
 4/9 anonim ***** válasza:
Enyém is ezt műveli, már 3 éves, úgyhogy szerintem így is marad. Viszont ha a kertben végzi a dolgát ott úgy csinálja mint a profik.
2011. febr. 9. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:

Nem vagyunk egyedül.., az én 3 éves perzsám is ezt csinálja..

Aztán utána megy a féléves sziámi és betemeti...


A nagyot 8 hetes korában hoztam el, a kicsi már 12 hetes volt. Lehet, hogy több időt volt az anyja mellett és jobban megtanulta..?

2011. febr. 9. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Szerintem az lehet az oka, hogy kicsik az alomtálcák. Az enyém általában elássa az alomban, de a padlót ugyanúgy kaparja. Aztán amikor arrafelé jár, akkor megvizsgálja, igazít rajta stb...


A parkban/kertben - ahogy az előzőnek - az én cicám is profi. Keres egy jó helyet (általában fa vagy bokor alatt ahol puha a föld). Ás egy lyukat, elvégzi a dolgát. Majd óriási gondossággal betemeti. Majd eltávolodik, visszanéz, körbejárja, visszamegy, megszagolja, még ráhord földet, majd megint megvizsgálja, látja hogy púpos, akkor belapítja, még kapar rá földte stb.


Állítólag azért tesznek így, mert kistermetű ragadozók, rájuk is vadásznak állatok és rejtve akarnak maradni.


Egyszer levideózom, mert tanulságos lehet olyanoknak akik azt mondják hogy macskapiszokba léptek (az szerintem inkább valami kiskutyának a kulája).

2011. febr. 9. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
12 éves a macskám, lakásban van tartva, és neki sem szokása elásni a "dolgát". Az alomtálcát szokta kapargatni, mintha jelezne, hogy vigyem ki. :)
2011. febr. 9. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Hát,köszi a válaszokat :) akkor jobb lesz,ha belenyugszom :)
2011. febr. 9. 20:38
 9/9 anonim ***** válasza:
Mienk se hajlandó csendben elvégezni a dolgát, hajnalban mindenáron felkell ébresztenie a zörgéssel mindenkit, az alom falán.
2017. jan. 3. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!