Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A macska tényleg tudja, mi a...

A macska tényleg tudja, mi a különbség a gazdi meg a játékszer között?

Figyelt kérdés

Egy időben a cicus nagyon rászokott, hogy a karom köré csavarja magát, és beleharap a csuklómba. Persze, nem úgy, hogy fájjon, és legtöbbször a ruhám ujjába harapott, de ahogy belelendült a játékba, durvulni kezdett, és persze lerázni nem lehetett egykönnyen (ha fel akartam kelni mellőle, rögtön rám akaszkodott).

Itt döntöttem el, hogy kell neki valami, amin durvulhat úgy, hogy közben velem játszik: a karom köré tekertem egy pléd sarkát. Na, azt nyúzhatta tíz körömmel, minden foggal, mert nekem nem fájt, az anyag meg bírta a strapát. Persze, nem azonnal szokott rá, az elején mindig megdicsértem, ha a karom helyett a plédnek esett neki.

Egy ideje már nem azonnal a karomra veti rá magát, hanem, időt hagy, hogy, hogy rájöjjek, őkelme játszani akar. Lefekszik mellettem, egyik mancsát a karomra teszi, és bámul, dorombol, amit el tudtok képzelni, néha úgy helyezkedik, hogy a mellső mancsaival gyakorlatilag átfoghassa a karom, de csak finoman. Hagyja, hogy simogassam, sőt, szereti is, ha játék közben néha simogatom a buksiját, a karomra pedig már csak akkor vadul, ha látja körülötte azt a bizonyos plédet, anélkül csak jelzésértékű a "támadás" - behúzott karmokkal, fogak nélkül. Tényleg ilyen jól nevelhető egy macska?


2011. febr. 13. 19:09
 1/3 anonim ***** válasza:
Nem mindegyik ez nyilván személyiségtől függ, de igen. Az én cicám is tudja, hogy ha dagasztás közben a bőrömet karmolja, az fáj nekem, és olyankor finomabban csinálja. Okosak ők, meg figyelmesek is, csak jó kapcsolatot kell velük kialakítani :)
2011. febr. 13. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Érdekes, hogy tudja, hol van a ruha, és hol kezdődök én, dagasztásnál csak akkor engedi ki a karmait, ha nem jelzek neki, hogy cicus, ez most fáj. Most pl, hogy látja, hogy gépelek, csak kunyerál, nem karmol, nem harap, nem hisztizik, mert látja, hogy épp mást csinálok :)
2011. febr. 13. 19:22
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Hát igen, megvan a magukhoz való eszük. Kár, hogy sok ember egyáltalán nem tudja mi lakozik az állatok fejében és egyáltalán tudomást sem akar szerezni róla.
2011. okt. 28. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!