Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mi a különbség a kutya és a...

Mi a különbség a kutya és a macska bolhanyakörv között?

Figyelt kérdés
Hosszú volt a kutya bolha nyakörve és levágtam a fölösleget. Azt ráraktam a macskára lehet töle baja?
2011. júl. 5. 16:46
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

a kutya nyakörvben több a hatóanyag (ami ugyebár valahol méreg) nagyobb koncentrációban van átitatva, mert ugyebár feltételezik, hogy a kutyának nagyobb a testtömege.

szóval szerintem lehet tőle baja a macskának, kivéve ha kistermetű kutyára való a nyakörv...

2011. júl. 5. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
74%
a méretükkel van összefüggésben, de mivel levágtál belőle egy darabot nem hiszem hogy baj lenne.
2011. júl. 5. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
87%
hát ha bernáthegyiről vágtat le akkor kap egy kis túladagolást, ha tacsiról akkor talán meg ússza. röviden és tömören. A bolhairtó nyakörvek úgy vannak készítve, hogy minél nagyobb a kutya, annál erősebben van benne koncentrálva a "vegyszer". vagyis ha bemész egy állat,patikába vagy kereskedésbe de, és bolha irtót kérsz, meg fogják, vagy meg kellene kérdezniük hogy hány kilós a kutya, (minél nagyobb a súlya a kutyának, annál több bolhairtót, vagy annál nagyobb koncentrációjú bolha nyakörvet tehetsz rá. Azért írtam az elején hogy mekkora kutyához való a nyakörv,nem mindegy hogy tacsirol vagy bernáthegyiről vágtad le azta nyakörvet. egyébként az a kettő között a különbség hogy egyiken kutya van a másikon meg macska. a ható anyag ugyan az csak más koncentrációban,(értelem szerűen). Hát szerintem nézd meg a nyakörv dobozán mekkora kutyára írják, ha középtermetűre,akkor szerintem szedd le, ha picire akkor talán marathat.
2011. júl. 5. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Igen vannak olyan fajták amiknek van méretarányos kiszerelése, de vannak olyanok is amin csak annyi különbség van, hogy kutyakép vagy macskakép van rajta. Semmi méret vagy súly megkülönböztetés. Ezek általában egy hónapra elegendőek.( és vidéken főleg ezt árulják) Pl ha ilyenfélét veszek (kutyának való nyakörvet) szét szoktam vágni a chihuahua-knak, mert túl hosszú a mérete számukra, és a cicámnak is jut egy fél.Köszöni szépen semmi baja sincs, egészségesebb a makknál. :)
2012. aug. 17. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Én is ugyanezt tettem, és utána jártam... megkérdeztem itt ott...


[link]

2013. jan. 4. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!