Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miért nem bír kakilni a 3...

Miért nem bír kakilni a 3 hónapos kiscicám? Mit adjak neki enni?

Figyelt kérdés

3 hónapos fiú kiscicám kb csak minden másnap megy kakilni, de a hasa mindig kemény és nagy. 1,5 hete került hozzám, de már kicsit nagyobb a hasa, pedig nem adok neki sok kaját (legalábbis szerintem), változatosan adok neki enni, mindig mást, pl kapott már cicakonzervet is, tápot is (de ezekből kevesebbet), tejet, levest, rántott húst kis darabkákban :D, szalámi, májkrém, ilyesmik. Víz az ugye mindig van neki, meg tej is majdnem mindig van a kajája mellett. A hasa mégis olyan kemény és kerek, és sokszor nyávog is. A nyávogást nem tudom mikor mire véljem, néha azért nyávog mert hívja a másik kiscicát (2 van), máskor nem tudom miért, azért mert fáj a hasa, vagy azért mert ki szeretne menni a szabadba? Még nem engedtem ki őket, még várok egy kicsit hogy megszokják itt.

Szerintetek mit adjak neki enni, amitől könnyebben tud kakilni? Vagy mit vonjak meg tőle?

Köszi!


2011. febr. 15. 17:59
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Féreghajtót kapott már?
2011. febr. 15. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Szia! leírom a történetemet, jelezve ezzel, hogy nézesd meg a cicát.

Nekem volt egy kiscicám, egyik nap adtam neki enni, befeküdt a helyére, és elkezdett földön túli hangon nyávogni, az ő hasa is kemény volt.

hívtam anyát, hogy azonnal jöjjön haza, el kell a cicát vinni az orvoshoz.

Kiderült, hogy bélelzáródása volt a cicának. Adott neki az orvos Ricinust, azt mondta, ha ettől nem sikerül neki, akkor sajnos nincs értelme tovább szenvednie.

Az egész éjszakát végig sírta, borzalmasan sajnáltam, de nem sikerült kakilnia. Reggel pedig elaltatta az orvos:(


22L

2011. febr. 15. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Egyébként a tejre a macskák nagy része érzékeny, pontosabban a tejben lévő laktózra. Úgyhogy azt nem kéne neki adni, mert még rontasz a helyzeten.

Másfelől pedig jobb, ha minél hamarabb orvoshoz kerül a macsek, mert ezek elég komoly tünetek!

2011. febr. 15. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
ilyen fiatal cica napi 2-3-szor kakil normálisan.lehet,hogy bélférge van,azt meg tudod nézni a székletében. símogasd a hasiját,de legjobb,ha felhívsz egy állatorvost,hogy mit tegyél.
2011. febr. 15. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Ez komoly dolog, ne vedd félvállról!

A szalámit, rántott husit, és a tejet meg kéne vonni tőle.

A tejtől hasmenése lehet! (és ne hidd azt, hogy még az is jobb, mint a mostani állapot, mert nem!) Rengeteg folyadékot veszít vele. Vannak ilyen problémára tápok. Pl. a Fressnapfban, vagy az állatpatikában. Nekünk is volt ilyen baj a cicával de az RC tápja megoldotta. Ha ettől sem javul, vidd el dokihoz.

2011. febr. 15. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Ha tud kakilni, akkor teljes bélelzáródása nem lehet. Valószínűleg azért nyávog, mert fáj a hasa, lehet hogy férges. Ez mióta megy? Ha régebb óta, akkor szerintem nem olyan valószínű hogy bélelzáródás, mert az már végzett volna vele.. de állatorvos mindenképp nézze meg! és tejet tényleg ne kapjon.
2011. febr. 15. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Féreghajtó megvolt? Az oltások első felét megkapta már?

Az hogy a cica értendjének nagyrésze házikosztból áll, nem túl jó megoldás...Ráadásul disznóhúst egyáltalán nem is ehet macska (tehát szalámit pl) Tejet színtúgy nem jó ötlet adni.

Az emésztési problémák nagyrészét egyszerűen a nem megfelelő étrend okozza, nálatok is valószínűleg ez áll fent. Én is a royal babycat tápját ajánlom, nálunk nagyon bevált anno.

De azért állatorvos lássa, ha még nem volt oltva a cica, akkor meg pláne. az oltással együtt meg tudja vizsgálni.

2011. febr. 15. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
3 hónapos, 1,5 hete van nálam, szóval még semmi védőoltást meg ilyeneket nem kapott. A gazdája akitől hoztuk nem tudom hogy adatott-e be neki valami védőoltást, de szerintem nem. Azt hittem hogy a tej jó rá. Bír kakilni, csak nem olyan sűrűn, a hasa kemény. Egyébként féreghajtó az tényleg jó megoldás? És azt ilyen idős korban lehet neki adni?
2011. febr. 16. 19:14
 9/12 anonim ***** válasza:
természetesen!! féreghajtás, oltások ezek mind, mind kellenek!!
2011. febr. 16. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
A féreghajtó nem "jó megoldás" hanem KÖTELEZŐ, ha lehet ilyet mondani. Ha az anyjuk férges volt, a kiscicák már férgesen jönnek a világba, vagy legalábbis 100% h elkapják.
2011. febr. 16. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!