Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Létezik, hogy a macska félelmé...

Létezik, hogy a macska félelmében összekakilja magát?

Figyelt kérdés
Van egy 8 hónapos kandúr cicám. Elég jámbor. Többször volt rá példa, hogy verekedett (őt verték), és úgy jött vissza, hogy brutális büdös volt, és a feneke környékén nagyon koszos volt. De ez nem az az állag, amit az alomba pakol. Olyan, mintha kispiccelne magából valamit, csak épp a nagy része saját magára megy. :(
2011. febr. 16. 22:00
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Esetleg a stressztől kilövellhet a bűzmirigye. Nálunk is volt ilyen, mikor túlságosan stresszelt a cica. Iszonyú büdi és nem kaki, hanem némi barnás váladék.
2011. febr. 16. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
100%
Igen, már egyszer én is ledöbbenve figyeltem meg egy ilyen jelenetet, mikor két macska egymásnak ugrott, és valóban az egyikük ijedtében bekakilt. Elég nagy hangzavar vett körül, sikerült eléggé a környezetükre is a frászt hozni.. Szóval a kérdésedre válaszolva-szerintem igen!
2011. febr. 16. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Abszolút létezik, sőt, ilyenkor akár a szőrhullás is nagy mértékben "beindulhat". Azt hiszem, ez az állatok jó részénél így lehet, mert pl. a papagájaim is hirtelen stresszhelyzetben így reagáltak (fos+tollhullás).


A szomszédságunkban volt egy elmebeteg fazon, akinek ha olyanja volt, verte a macskáját (pedig szép fajtiszta sziámi volt). Mindegy miért, egyszerűen verte, egy alkalommal "rajtakaptam" (magánügy ide vagy oda, beavatkoztam, szerintem örülhet hogy nem nyomtam fel állatkínzásért). Nos, két tapasztalatot szűrtem le: egyrész nem igaz, vagy nem mindig igaz, hogy "a macska nem felejt". Mert akármennyire is bántotta a cicáját ez a segg, a cica mindig "megbocsátott" neki és bújt hozzá. Másrészt - és ez válasz a kérdésedre - igen, a macsesz a verés okozta stressztől, félelemtől (nevezzük bárminek) bizony csúnyán összecsinálta magát...


Szerencsére nálam ez nem fordulhat elő, mert a legnagyobb stressz ami a macskámat érheti, ha kizsuppolom őt az ölemből amikor mozdulni szeretnék... :)

2011. febr. 17. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Szegény macska! Remélem egyszer azért felveszi a kesztyűt a szomszéd kandúr ellen. Bár az is elég aljas, ha lespricceli, vagy lekakálja. :)
2011. febr. 18. 16:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!