Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Milyen sziámi cica ez? Melyik...

Milyen sziámi cica ez? Melyik fajta?

Figyelt kérdés
[link]
2011. febr. 27. 16:43
1 2
 11/18 Platypus ***** válasza:
Tényleg a hideg miatt van. A jegyes cicák mintája úgy alakul ki, hogy a festékanyag a bőrükben hőérzékeny. Ahol melegebb a macska teste, ott tönkremegy, és világos lesz az állat, ahol hidegebb, ott megmarad és sötét lesz. A kinti macskáknál megfigyelhető, hogy évszaktól függően változik a színük. Sokan sziáminak hívják az összes ilyen színű macskát, de a sziámi néven bejegyzett fajta nem így néz ki. A sziámik hosszú csontú, nyurga macskák, denevérfülekkel.
2011. febr. 28. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:
[link] Akkor milyen cica ez valojában?
2011. febr. 28. 01:01
 13/18 anonim ***** válasza:

szerintem egy kicsit hasonlít a ragdoll cicára is:)de lehet hogy fókajegyű sziámi:)

ragdoll: [link]

2011. márc. 2. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 Platypus ***** válasza:
Ha van egy bizonytalan származású macskád, aminél kérdéses hogy milyen fajta, mert egyikre se hasonlít igazán, az bizony keverék lesz. A tiéd egy thai jellegű keverék, ennyi. Szép cica, ez a lényeg, nem?
2011. márc. 2. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:
Hát tényleg hasonlit arra,amit küldtél,engem nem zavar,ha nem sziámi,de azt látom,hogy sokkal értelmesebb a házinál,ugy viselkedik,mint egy kutya,jön elém a kapuba,a lábam mellett jön,ha szolok neki,mert kimegy kiváncsiskodni az utcára,egyböl jön.Na ezt a házi cicáim meg se közelitik.A lábai is olyanok mint a feje és a farka is,mintha csizmás kandur lenne,de én Macinak hivom,mert olyan a viselkedése,mint egy kis mackonak
2011. márc. 2. 11:52
 16/18 Platypus ***** válasza:
Az, hogy emberközpontúbb, mint a házi cicáid, az nem csak attól lehet, hogy van benne valamennyi Thai (vagy más) vér is. Simán lehet, hogy egyszerűen többet foglalkoztak vele kiskorában, vagy szobacicaként nőtt fel, s többi meg kertben. Láttam már sima házi macskát is úgy viselkedni, mint amit a tiéd csinál. Meg fajtatiszta thai macskát, amelyik le se tojta a gazdáját, ha nem volt a kezében a kaja.
2011. márc. 2. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:
Nem nem ezek nálam születtek tavaly májusban,a tesoja meg ugy viselkedik mint egy kutya,annak az is a neve:Kutya,de ő nem akar bent lakni.A nem nem arra vonatkozott,hogy minden macskámhoz egyformán állok,tehát a lehetőség adott lenne,de a házi cicáim meg se közelitik ezek szintjét.Ez a Maci nevü tud Turbékolni is,mint a Galmb.
2011. márc. 2. 12:45
 18/18 anonim ***** válasza:

vicces fejeket vág

:DDDDD

2012. febr. 3. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!