Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Új jövevény a háznál? Fontos!

Új jövevény a háznál? Fontos!

Figyelt kérdés
Van egy 10 hónapos még ivaros lánycicám Grafit. 4 hetes kora óta van nálunk, előtte egy menhelyen lakott. Nagyon játékos, hiperaktív. Nagyon jó a kapcsolatom vele. Pár hete hazahoztunk egy nála korban fiatalabb lánycicát, aki viszont méretben nagyobb volt nála. 6 órán keresztül mentek egymás után, morogtak is, fújtak is. Amikor az új cica felugrott az ágyra a lábamhoz, Grafitnak rohama lett. Rángott a lába, felakadt a szeme, habzott a szája. A cica másnap ment vissza az előző gazdihoz, mi meg az állatorvoshoz. Azt mondta, nem biztos, hogy epilepszia, de valószínűleg a saját terület védelme miatt lehetett. Azóta jól van, nem fordult elő többször. Időnként megyünk édesanyámékhoz, náluk van 3 cica és egy kutya. A kutyával jól kijön, a cicákat meg üldözi. Játszani akar velük, ők csak fújnak rá, néha még oda is csapnak. De velük kijön. Holnap hozunk haza egy 3 hónapos sziámit. (A doki tanácsára, nála méretben kisebb cicát találtunk) Hogyan szoktassam őket össze? Mire figyeljek? Hogy kerüljem el az újabb rohamot? Bocsánat, ha hosszú lett, de úgy gondolom ez mind fontos amit leírtam. Köszönöm.
2011. febr. 28. 12:44
 1/1 anonim ***** válasza:
A macskád epilepsziás. Nekünk volt egy bernát-hegyi kutyusunk és elpusztult bele. :( A macskák összeszoktatása nem könnyű. én nem vagyok profi macskatartó, sőt még macskám is alig volt de szerintem próbálkozz azzal hogy egyszerre egy játékba csalod bele őket, pl egér bábu és hármojuknak kell elkapni. Hátha bejön. Sok sikert.
2011. febr. 28. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!