Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Benti cicát udvarra lehet...

Benti cicát udvarra lehet szokatni?

Figyelt kérdés
Eddig lakásban éltem, de most kertes házba fogunk költözni és arra gondoltam hogy a cicámnak megengedem, hogy kijárjon. De attól félek, hogy baja fog esni, vagy eltéved vagy valaki elviszi. Nagyon szereti az embereket és semmitől se fél. a kutyák iránt is érdeklődő. Volt már kint az udvaron, de csak pórázzal.
2009. febr. 21. 12:40
 1/7 anonim ***** válasza:
persze lehet,de mindenképpen ivartalanítani kell,akár kandúr,akár lány cica!!!
2009. febr. 21. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Az én tapasztalataim: a cicám felismerte azonnal, ha ellenséges szándékkal közelített felé egy kutya- és elrohant.

Nem tévedt el sosem- 3X költöztem vele- rögtön az első napon hazatalált, és jött is.

Gyakran hívjad kezdetben, és adj neki egy kis finomságot, így megtanulja, hogy bármikor szólsz, jöjjön.


Ne félj, nem lesz baj (bár én is féltem, persze), az első nap után már nyugodtabb leszel.

Minimális kockázata mindig van, ha egy állatka egyedül mászkál a világban, de jobb ez neki, mint a bezártság. Ivartalanítsd!

(Ha még nem tetted volna) Én is ezzel kezdtem, állatszerető ember lévén miattam ne legyen több gazdátlan állatka a világban, és egy cica egyszeri lekölykedzésével is több száz macskával járul hozzá az óvatlan gazdi a "macska az úton" szomorú látványához-és ez még a jobbik rossz eset, mert nem szenved legalább.


No, ne aggódj! Tényleg ne! A cicáknak 9 életük van és okosak. Majd meglátod!

2009. febr. 21. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Szia!


Egyetértek az előttem hozzászólóval, valóban okosak, nem hülyék, mint azt sok kutyás mondja.

Az én cicám szintén lakásban élt először, de aztán ahogy magammal hoztam-vittem (anyáék háza és a saját lakásom között), hozzá kellett szoktatni a kinti világhoz is. Alapjában véve utcacica volt, de nagyon jól érezte magát bent is.


Kezdetben együtt mentünk ki, csak kevés időre. Volt, hogy a hámot is ráraktam (a szomszéd nem kis derültségére - de ezzel nem kell foglalkozni), sétálgattunk, játszottunk. Sajnos a kerítés nagyon ritkás, gyorsan ki tud bújni, de a környék csendes, kicsi forgalommal... ez nagyon sokat számít. Ha a Ti környéketek nagyon forgalmas, meg kell fontolni, hogy csak felügyelettel lehet kint, vagy pedig egy megszabott ideig. Az én cicám már hozzászokott, hogy este mindig kimehet (amikor egyébként megbolondul szokása szerint), futkározik, kutyát idegesít, illetve várja szerető gazdiját.


Az meg, hogy valaki elviszi... Nézd, benne van a pakliban az is, hogy neadjisten elütik. Szerintem nem szabad sokáig magára hagyni. Ha van könnyen nyúló nyakörved, rakd rá; egy nyakörves cica már szinte tüntető, hogy Őneki bizony ott van az embere.


Végtére is kinti állatok, olvastam róla, hogy a "bezárt" cicákat jobban fenyegetik a stresszes megbetegedések illetve a mozgáshiányból eredő ízületi bántalmak. Hadd játsszon csak kinn, legyél vele sokat, és akkor ő sem csavarog el, hogy másik embert keressen magának. És felettem már írtak az ivartalanításról: alap dolog, ha valóban nem tenyészcica.


Ennyi jutott hirtelen eszembe. Remélem, minden jól megy a cicával. :)

Csilla

2009. febr. 21. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Sztem eddzd meg, hogyha véletlenül menekülnie kell, el tudjon futni.
2009. febr. 21. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! Nagyon hasznosak voltak. A cicám egyébként ivartalanítva van. Nagyon jó természete van. Sose szeret egyedül lenni. Még zuhanyozni is jön velem és olyankor belemászik a ruháskosárba. Imádja az emberek társaságát. Ha jön valaki hozzám körbeudvarolja. Ennek részben örülök, de félek, hogy emiatt baja esik.
2009. febr. 22. 13:51
 6/7 anonim ***** válasza:
Én is kertes házban élek és van 6 macskám abbol 1perzsa,meg 1 félperzsa!!!kint vannak de ők kiskoruktol kint vannak!!!!Szerintem ne engedd ki a cicádat mert még ő nem tudja mi vár rá!!!Főleg ha barátságos akkor meg duplán ne,mert valaki elviszi!!!Én is sokszor nagyon félek ne hogy elvigye valaki mert aki idáig volt nálunk az mind el akarta vinni!
2009. febr. 24. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

hello


szerintem simán, de fontos a fokozatosság.

viszont ha szereti az embereket, akkor ugye tudod mitől kell a legjobban tartanod? hogy vki elviszi.

pl. az enyém mindig kis félős volt, egyre többször vittük ki a telekre, aztán egyre bátrabb és bátrabb lett, végül sikerült a szívbajt hoznia rám, mikor eltűnt és nem találtuk sehol, aztán előjött sárosan. jaj mint egy gyerek! bár hülyén hangzik de a bizalom fontos lehet én megbízom benne, hogy visszajön, persze aggódom hogy elüti az autó stb.

nem könnyű

2009. febr. 25. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!