Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Ha egy macskának nincs oltása...

Ha egy macskának nincs oltása az nagy baj? (lent)

Figyelt kérdés
Szóval nem élet-halál kérdése hogy legyen? Mennyibe kerül egy fontosabb oltás?
2011. márc. 16. 16:43
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
84%

Mivel az elmúlt években Magyarországon veszettséggel fertőzött állat, aki embert támadott csak macska volt, így nemártana veszettség ellen oltani. A saját érdekünkben.

Valamint a macska érdekében oltani kéne a legfontosabb fertőző betegségekre, amiben minden évben sokmacska elpusztul.

A különbség tényleg nagy, egy ivartalanított,oltott macska átlagéletkora ma 18 év.

at ivaros, oltatlané 3 év.

2011. márc. 16. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
45%
Hát én ideág egy perzsa macskámat oltattam mindenféle dolog ellen.Ő szobában élt.A többi macskámat semmi ellen, mégis volt amelyik 12 évig is élt.Szóval ez nem igaz, hogy ivartalanított és oltatatlan macskák átlagban csak 3 évig élnek.Nagy badarság.
2011. márc. 16. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 A kérdező kommentje:
És mennyibe kerülnek az oltások?
2011. márc. 16. 16:57
 4/33 anonim ***** válasza:
83%

Attól még, hogy volt egy, aki sokáig élt, az átlag simán lehet 3 :)

Egyébként mi most oltattunk, 5 ezer volt, ilyen kombinált oltás. Szerintem fontos, nem csak a macska miatt, hanem mert gondolom, te sem szeretnéd, ha megveszne és megmarna a macskád és abba halnál bele. Nyilván egyáltalán nem biztos, hogy találkozik valamilyen veszett vagy bármilyen betegséget hordozó állattal, de biztos ami biztos, szerintem érdemes oltani, különösen ha udvari macska.

2011. márc. 16. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
Az az igazság hogy a sima házi cicát szerintem ritkán oltatják be a gazdik.Amikor volt cicám én sem oltattam be.Soha nem volt beteg. Azért ők nem olyan kényesek. Egy veszettség elleni oltás szerintem olyan 3000 körül van egy cicának is.
2011. márc. 16. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
88%

Hogy élet-halál kérdés-e, az attól függ, hogy kap-e valami halálos betegséget (veszettség, fertőző hashártyagyulladás pl.), amitől az oltás egyébként megvédte volna. Ha benti cica, és hermetikusan elzárod a lakásban, valószínűleg nem kap fertőző betegségeket, no de hogy tudsz egy macskát tizen-egynéhány évig hermetikusan elzárni?


Nemrég jártam úgy, hogy szabadságra mentem egy hétre, és a cicámat rábíztam egy ismerős, megbízható családra. A gyereknek aztán annyira megtetszett a cica, hogy egyszer csak hazavitt egy macskakölyköt az utcáról, és összeeresztette őket. Az enyém benti macsek, oltva volt, de féreghajtani kellett utána, és hát szívtam a fogam rendesen.


A másik dolog, hogy ha esetleg a cica megharap valakit, és nincs oltási könyve, amit bemutathatsz, akkor szólnak az ANTSZ-nek. A megharapott egyénnek egy komoly tortúra jön, és a macskát is elviszi az ANTSZ. Szelíd cica is haraphat, ha kicsit eldurvul a játék, vagy megijesztik, vagy bármi.


Unalomig ismételgetett klisé, hogy ha oltásra sincs pénzed, ne tarts macskát. Ha egyszer beteg lesz, vagy megsérül, a kezelése többe kerül, és akkor csak nézed, amíg kiszenved?

2011. márc. 16. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
28%

Trivalens (macska)

2.500.- Ft


Leukózis elleni oltás

5.000.- Ft


FIP oltás (fertőző hashártyagyulladás)

5.500.- Ft


Veszettség elleni oltás

2.000.- Ft


Veszettség + kombinált oltás

4.000.- Ft


Biocan M oltás(bőrgomba elleni)

5.000.- F

Hát nekem ismerőseim sem oltatják a házi kinti macskáikat és nem beteg egy sem.Csak féregteleníteni szokták.Szóval nem csak egy macska élt sokáig attól, hogy mnem volt beoltva.Sosem hittem az átlagnak mert nagy kilengések vannak.Én max veszettség ellen olatnám.

2011. márc. 16. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat, szerintem beoltatom veszettség ellen, az még jól jöhet!
2011. márc. 16. 17:14
 9/33 anonim ***** válasza:
86%

A lenti írás egy állatorvos tollából származik. Egy fórumra írta be, hogy szerinte hogy "teremnek" az állítólag tizensok éves, moslékon tartott és sosem oltott falusi kutyák:


"Elhozzák oltani, bediktálják hogy 8 éves. 1 év múlva újra jönnek, akkor a kutya 10 éves. Fél év múlva meghal, és akkor már "most lett volna 13"

Az eredeti oltási könyv alapján meg kiderül, hogy a kutya még csak középkorú volt...


Nahát így gyártják a legendás falusi 12-17 éves kutyákat. Hogy is élhetnének eddig nyers csirkefejen és kenyéren? "


Na, ez az, ami a macskákra is abszolút érvényes.....


(Egyébként az halkan, csendben jegyzem meg, hogy szerintem ebben az országban senkit nem kényszerítettek még arra fegyverrel, hogy kutyát vagy macskát tartson. Ha megteszi, ekkor viszont tegye azt felelősen: megfelelően táplálva és oltatva, kezeltetve.)

2011. márc. 16. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:

Azért ez így nem mindig igaz. Nekem tavaly halt meg a kutyám, akit imádtam, és első osztály végén, '96-ban kaptam. És udvaron lakott és maradékot evett, meg persze száraz tápot is, ha nem volt maradék. De érdekes megfigyelni, hogy ha kiraksz egy állatnak száraz tápot és maradékot egyszerre, akkor a tápot fogja otthagyni. Vajon miért?

Persze az oltás fontos. Bár ma, amikor vannak anyák, akik képesek a saját gyereküket nem beoltatni, valahogy nem lepődöm meg azon, hogy sokan sajnálják a házi kedvenctől az oltás árát.

2011. márc. 16. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!