Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A macskám mindent levizel!...

A macskám mindent levizel! SEGÍTSETEK! Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Minden reggel ahogy kimegyek a teraszra érezni azt a nagyon büdös kandúr hugyszagot! De nemcsak a teraszon vizel le mindent hanem máshol is! Tudom hogy ezzel mit akar,de valami olyan ötletetek nincs amivel a bizonyos helyekről távol tudjam tartani?
2011. márc. 18. 19:52
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
A csavargás is kevesebb lesz, és a verekedést is szép lassan abbahagyja. Idő kell ehhez is, meg a jelölésről leszokáshoz is.
2011. márc. 18. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:

Egyetértek az előttem szólókkal, az ivartalanítás nagy részben megoldja ezt a gondot. Ilyenkor csökken a hormonkiválasztás, így kevesebbet, kicsit kevésbé szagosan jelöl. Az ivartalanítás egyébként a verekedésektől is megvédi a macsekot, mert ő is kevésbé lesz agresszív (főként párzási szezonban), és őt is kevésbé akarják majd elverni a riválisok, így csökken a várható fertőző betegségek kockázata is. Én tavaly így vesztettem el a cicusomat, mert verekedett, megfertőzték, 2 hét alatt elment... Most elvittem a cicóimat ivartalanításra (igen, nem olcsó), mert szeretem, és meg akarom védeni őket.


Nálam egyébként nem a saját macsekok, hanem más macskák jelölik az ajtót, letörlöm, oszt slussz... Családi ház velejárója.


Vannak olyan macskát távoltartó spray-k, amelyeket a háznál használhatsz, növényeknél természetesen nem nagyon használható (bár ez attól függ, hány tujád van a kertben :o) )


pl.

[link]


[link]

2011. márc. 18. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 A kérdező kommentje:

Ivartalanítást nemszeretnénk, mivel igy is volt a macseknak egy nagyobb balesete...(elég fájdalmas lehetetett) nemszeretnénk neki ujabb fájdalmakat!

Ezeknek a sprayknek utána nézek és szerintem kipróbáljuk!

Az eddigi válaszokat köszönöm!

2011. márc. 18. 21:38
 14/22 anonim ***** válasza:
Ha nem ívartalanítják még sokkal több balesete lesz a verekedések miatt.Nálad meg egyre büdösebb lesz.
2011. márc. 19. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
Egy kandúr számára pár pillanat az egész és túlvan rajta, aznap már vígan szaladgál. Mit szólnál hozzá, ha nőstényed lenne? Na akkor megérteném, hogy sajnálod.
2011. márc. 19. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 A kérdező kommentje:
1 kandúr és egy nőstény macsek van
2011. márc. 19. 11:38
 17/22 anonim ***** válasza:
És mi történik a megszületett cicákkal?
2011. márc. 19. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 A kérdező kommentje:

ne fesd az ördögöt a falra!

remélem nemlesz... bár ma elég furán viselkedik a nőstény és összebújva ültek kint, mint még eddig soha..

2011. márc. 19. 13:35
 19/22 anonim ***** válasza:

Mint előttem írták: ivarzik, azért csinálja ezt.


Ivartalaníttasd. A barátom macskája nemrég esett át rajta, és nagyon jól viselte (mi is aggódtunk miatta), fél napig kicsit álmos, kómás volt, de másnap reggelre olyan lett, mint volt. (Az én nőstény cicám tovább lábadozott, de ő is gyorsan túl volt rajta, 1-2 nap.)


Amúgy is gondolj bele, mit kezdenél évente minimum 2 alomnyi kiscicával??? - illetve az is a felelősség része, hogy a szomszédban se fojtsák vízbe a Te kandúrod által nemzett kiscicákat!

2011. márc. 19. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 A kérdező kommentje:
mennyi lenne egy ivartalanitás?
2011. márc. 19. 16:57
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!