Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Végbél baj, Mi lehet ez?...

Végbél baj, Mi lehet ez? Segìtsetek légyszi!

Figyelt kérdés

Sziasztok...


Tegnap elôtt vettem észre, hogy a cicunak a végbélnyìlàsa kicsit kifordul néha.. Nem vérzik, nem gennyes, csak hàt nem olyan mint alapjàraton... Felhìvtuk a dokit, semmi értelmeset nem mondott, de még azt se, hogy vigyûk be.. (nem én beszéltem vele, mert nem értem a nyelet, kûlfôldôn vagyunk) Pròbàltam utàna olvasni, ha jòl tudom tôbb dolog is lehet, a székrekedés, hasmenés, vagy idegen tàrgy a végbélbén, utòbbi szerintem kizàrhatò, hasmenés nincs... Most takarìtottam az almot, àltalàban a pàrom csinàlja, de ezek szerint ô nem figyelt jòl, hogy a széklete tele van szôrrel... Mostanàban jobban hullik a szôre, de pròbàlom rendben tartani, màr amikor engedi, amùgy nem hosszù szôrû... Az érdekes az volt, hogy takarìtàs kôzben talàltam egy két olyan részt az alomban, ahol egyértelmûen hìg széklettel ôsszeàllt alomcsomòt, ùgy tûnt, hogy meg se szàradt még, pedig reggel òta nem volt wc-zni a kisasszony.. Szòval most akkor hìgfosàs vagy székrekedés? Tegnap adtam neki féreghajtòt, de férget nem làttam a székletében sehol, most hogy kicseréltem az olmot, csak keveset tettem be neki, hogy mindennap cserélem, figyelem, mi hogy alakul vàltozik... Sima tàpot kap és alutasakosat is, mert mikor àtvàltottunk a gourmet-ra nem ette meg és allergiàs lett tôle, az agyam eldobtam...

Szòval a kérdés, hogy a szôr kônnyebb emésztése érdekében elég ha kinôvesztem neki a macskafûvet, vagy nem? A màsik, hogy szerintetek akkor most mivel etessem? Elvileg két hét mùlva ivartalanìtva is lesz, de ha rosszabb a helyzet hamarabb is elviszem orvoshoz, bàr mondom ezen leakadtam, hogy annyit nem mondott, hogy vigyûk be megnézi.. amùgy néha tényleg nem is làtszik, ha ôsszehùzza a popsit...

Elôre is kôszi mindenkinek!!!


2011. márc. 19. 12:37
 1/5 anonim ***** válasza:

Nem te voltál az, aki kacérkodott a nyers etetéssel? Ha nem váltottál, rosszul tetted.

A macskafüvet meg a csoda se tudja, minek eszik. Egyik helyen azt írják, hogy ezért, a másik helyen meg azt, hogy amazért. Hol azt írják, hogy férget akar kihajtani vele a macska, hol azt, hogy a szőrcsomók ellen eszi, hol meg azt, hogy fontos tápanyagok vannak benne.

Ártani biztosan nem árt neki, adjad nyugodtan (az enyém pl.majd megveszik érte), de nem biztos, hogy segít a problémán.

2011. márc. 19. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Amúgy, mértéktelen dinnye fogyasztók a saját tapasztalatuk alapján tudják, hogy van olyan, hogy hígfosás és székrekedés egyben. Nagyon durva dolog. Egyik macskának sem kívánnék hasonló élményt :)

Ha nem javul, orvoshoz el kéne vinni.

Házilagosan a fosásra nyershúst javasolnék, és székrekedésre is azt, viszont itt már nagyon megnézve, hogy miből áll össze, mert elvétve a hús/csont arányt ismét csak székrekedés az eredmény, immár a nyers menü miatt.

2011. márc. 19. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Mondjàtok màr meg nekem légyszi, lehet, hogy buta vagyok, de kérdezek, milyen csontot ehet a cica? eddig csirkenyakkal pròbàlkoztam, nyersen, fôzve, de sehogy sem kellett neki... Mostmàr csak néha kap nyers csirke mellet, mert semmilyen màs formàban nem eszi meg, ha a csonttal egyûtt adom, ìgy kizàràsos alapon ez maradt... Gondolom, hogy kell neki a csont, de hogyan!!? Egyébként màr tippem sincs mi a jò, és mi nem... :(
2011. márc. 19. 13:53
 4/5 anonim ***** válasza:

Én pulykahússal, vagy jó minőségú, inaktól, és vastag hártyáktól megtisztított marhahússal keverem el a ledarált csirke farhátat, vagy csirkenyakat.


Az enyém se eszi a gyári csirkét tisztán.

2011. márc. 19. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
De nyershús helyett etethetnél orijent vagy acana-t is. Az is szinte nyers és valódi hús. És még gazdaságos is. Valaki azt írta itt, hogy nagy tételben véve 80 Ft-ba kerül a macskája napi kajája.
2011. márc. 19. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!