Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogyan lehet kiszoktatni egy...

Hogyan lehet kiszoktatni egy téli kis cicát? Most féléves.

Figyelt kérdés

Novemberbe került hozzánk egy kiscica és a hideg miatt bent volt egész télen. Ráadásul nagyon emberközeli: folyamatosan ölbe volt, anyuval együtt aludt stb. Most próbáljuk erőltetni, hogy kint is legyen, de csak az ajtóba nyávog és nem mozdul sehova. Plusz az egyik kutyával se jön ki igazán, emiatt, ha kint van akkor azt kénytelen vagyok lezárni a pincébe.


A segítséget előre is köszönöm!


2011. márc. 25. 11:34
 1/5 anonim ***** válasza:
46%
Meg kellene próbálni úgy, hogy ti is kint vagytok, ki viszitek a játékait stb. Esetleg össze lehet kötni egy kis főzőcskével. Nekem kis kutyám van, tavaly márciusban született, májusban került hozzánk, őt is ezzel a módszerrel szokattam az udvarhoz. A tenyésztőnél bent voltak általában, ritkán voltak az udvaron, több kutyája is volt és félt, hogy elkapnak tőlük valamit a kicsik. Tavaly részben ezért is szoktunk rá a bográcsozásra és a kerti sütögetésre. Addig a kutyus, a ti esetekben a cicus, játszhat, szaladgálhat a lábatoknál. De ha ez nem jön össze, akkor csak ücsörögj vele kint egy kicsit, játsz vele, meg fogja szokni.
2011. márc. 25. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a kommentet! Kint szoktunk vele lenni sokáig, csak ahelyett, hogy játszana sírva mászik fel a nyakamba, hogy vigyem be:)
2011. márc. 25. 16:32
 3/5 anonim ***** válasza:
akkor tartsátok bent,legalább biztonságban van...
2011. márc. 25. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Várj még vele. Értsd meg a cica szemszögét, a kutya gondol egyet, és széttépi játékból. Szegény kis nyomorult, nem csoda ha pár hónaposan nem akar megdögleni.
2011. ápr. 10. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Mióta feltettem a kérdést, azóta egy kicsit javult helyzet. A kutya nem nagyon cseszteti, de attól még fél tőle. Ha kinn van egy kicsit, akkor az az első hogy elbújik valahova.

Remélem idővel javul a helyzet.

2011. ápr. 11. 12:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!