Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Van valakinek itt orosz kék...

Van valakinek itt orosz kék cicája?

Figyelt kérdés
Annyira tetszenek ezek a macsekok, nagyon szépek, állati aranyosak és nagyon higgadt macsekok benyomását keltik bennem. A ti cicáitok milyenek? Van valamilyen aranyos történetek velük kapcsolatban? Vagy milyen szintén aranyos szokásaik vannak? Mennyire ragaszkodó cicusok?:)
2011. márc. 29. 14:26
 1/4 anonim ***** válasza:
Az egyik ismerősömnek volt ilyen macskája, lusta, dagadt, ragaszkodó macska volt :DD
2011. márc. 29. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
Nekem is ilyen van. Nagyon hálásak, de simogatni macskamódra csak akkor lehet ha neki tetszik, és ezt azzal jelzi h bele ül az ölembe meg stb. A szőrüket ápolni kell jobban, hogy fényes legyen. Aranyos :)
2011. márc. 29. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Egy ismerősömnek volt orosz kékje, nagy lusta dög volt, de szép és aranyos :) A szőrük kis ápolást igényel, és ahogy észrevettem, elég higgadt, ragaszkodó típusú macskák. Mint tudjuk, minden macska nagyúr és királykisasszony, na az orosz kék köztük számomra mindig is a tényleges arisztokráciát testesítette meg :)


Nekem egy sima házimacskám van, akiről folyton azt hiszik, hogy orosz kék, még az állatorvos is azt mondta első ránézésre, de semmi ilyesmi nincs a vérében, egyszerű, útszéli kóbormacska fattya. Bár az anyja egy hófehér macska volt, benne fel lehetett fedezni némi Devon Rex vonást, kicsi fej, hosszú lábak, nagy fülek, meg egyéb adottságok is hasonlóak voltak, de azt nem hiszem, hogy fajtiszta lett volna, maximum félvér. Az apja egy nagy dagadt koromfekete, vagy egy szintén nagy fekete-fehér kandúr lehetett, ők mászkáltak itt a környéken. Hárman voltak testvérek, egy koromfekete, egy hófehér, és egy hamuszürke-kékes, ő lett az enyém, fehér páromé, a fekete is itt maradt, de ő elveszett 1 éves korában kb. A fehér azóta elpusztult, így a szürke most a rangidős nagyúr a környéken, zsarnokoskodik a 4 kismacskám felett...


A neve egyébként Mau, azért lett ez, mert még kicsi volt, kb 5 éve párommal veszekedtünk valamin, ő meg közénk állt, felnézett és azt mondta: "mau". Tisztán és jól kivehetően. Azóta is ezt mondja, ha vitatkozunk, vagy épp hangosabban beszélgetünk, tehát ha kicsit hangoskodunk. De kizárólag akkor, máskor rendes macskahangon nyávog :) De azt rengeteget.

2011. márc. 29. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Hát elhiszem, hogy lusták, nem is néznek ki hiperaktív macsekoknak!:D


Utolsó, nagyon szép lehet a házimacsekod, nekem két kedvenc macskafajtám(?) van, az egyik az orosz kék, a másik pedig a sima cirmos házicica amiket gyakran látni udvaros társasházaknál!:D Azoknak elég rám nézni, és kész, elolvadtam.!:D

2011. márc. 29. 15:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!