Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A kullancs veszélyes a macskára?

A kullancs veszélyes a macskára?

Figyelt kérdés
3 napig nem jött elő a macskám. Amikor visszatért, egy jó nagy kullancs volt a nyakában. Azonnal kiszedtem. Lehet valami baja esetleg később?
2011. ápr. 7. 01:26
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha fertőzött volt a kullancs akkor igen. Teljesen eltávolítottad? Vizsgáld át, mert lehet még több a szőrében. Nekem is egyszer eltűnt a macskám és 12 kullanccsal tért haza, amik már rendesen megszívták magukat vérrel.
2011. ápr. 7. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Ugyanúgy veszélyes rá is, mint az emberre.

Ezen kívül ha sok vészívója van, legyengítheti és akár el is pusztulhat.. érdemes figyelni ezekre.

Nekem is volt többször az előző cicámban, és bár ő utálta, ha a bundájában kotorászunk vagy tépkedjük, odajött és "mutatta", hogy valami gáz van, szedjük ki. El nem mozdult, ameddig benne volt a dög:) Szerencsére semmi baja nem lett utána..

2011. ápr. 7. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

érdekes, mert nálam a 3 cicából csak az egyikbe megy kullancs. vagy a többi kiszedi és nem is tudok róla.

szóval a vörös cica fejére, nyakára szoktam menni ezek a dögök, és, ha már egy dudort látok, akkor tudom mit kell tennem.teljes erőmből kitépem a bőrből, látszik a kis lyuk

amibe belefúrt. ezt lefertőtlenítem betadinnal.

a jódallergiás gazdik a betadinnal vigyázzanak, csak kesztyűvel kezeljék az állatok sebeit.én az vagyok és amikor a sima ujjammal bekentem a cicust fél óra múlva tiszta ragya lettem.

2011. ápr. 7. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Igen, mint a kutyára és egyébb haszonállatokra, úgy a macskára is veszélyesek a kullancsok. Sőt, mi több a cicák eljárkálnak ( max a lakáscicák nem ) és igy könnyebben összeszedik a potyautasokat.
2011. ápr. 7. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Állítólag az a fajta kullancs, ami állatokba megy, nem terjeszti igazán azokat a betegségeket, mint amiket az embert szerető fajta. (ugyanis vagy 40 fajta kullancs él Mo-n). Semmi baja nem lesz a cicádnak, ne aggódj. A mi cicánk kóbor macska volt, befogadtuk, volt benne vagy 30 kullancs. Kézzel kiszedegettük mindet, és semmi baja nem lett. Azóta is volt egy-két jó nagy kullancs a macskáinkba, de semmi bajuk nem lett soha. Előfordul a kijáró cicáknál.
2011. ápr. 7. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Szia! Nyugi mi is elég kullancsos környéken élünk, eddig még nem volt baj belőle. Viszont tudom ajánlani a frontline combo-t, mi is használjuk és nem megy bele a kullancs és a bolha sem,illetve a meglévő bolhákat is kiűzi.
2011. ápr. 7. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Figyeld a cicádat. Ha bágyadt, nem a megszokottként viselkedik, orvos. De a cicák valamiért nem reagálnak annyira érzékenyen a kullancsokra.
2011. ápr. 7. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Szerencsére eddig semmi baja nem volt. Remélem nem is lesz.
2011. ápr. 7. 19:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!