Kezdőoldal » Állatok » Macskák » 7 hónapos lány cica ivartalaní...

7 hónapos lány cica ivartalanítás után tovább fog nőni?

Figyelt kérdés

A doki szerint várjunk az ivartalanítással vagy 8-9 hónapos koráig, mert különben nem nő tovább.

Mi a véleményetek?


2009. márc. 1. 14:47
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Az én macskáim fél évesen lettek ivartalanítva (fiú is lány is) 13 évvel ezelőtt. Mindkettő nőtt még és nem kicsik, akkorák mint egy normális cica.
2009. márc. 1. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Az én kandúrkám 9 hónapos volt, amikor ivartalanítattuk. Azóta legalább a háromszorosára nött. (6 kg!!!!!)
2009. márc. 1. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
9%

Ha az ivarérettséget még nem érte el nem érdemes, mert csökött lesz.

Ez azt jelneti csökevényes, torz, nem azt, hogy nem lesz akár hány kilogrammos.

2009. márc. 1. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Hülyeség. Már rég bebizonyították, hogy nem kell elérni z ivarérettséget (már csak azért se mert az ezzel felvett rossz szokásokat az ivartalanítás után is folytathatja megszokásból), és pláne nem kell neki egyszer szülnie/fedeznie. A macska gyakorlatilag egy hónapos korától ivartalanítható, de Magyarországon még viszonylag kevés helyen csinálják ezt a korai ivartalanítást (nyugton már szinte mindenhol). Amúgy a normál esetben is 6 hónapos korától lehet vinni. Amelyik állatorvos olyan baromságokat állít, hogy nem nő tovább, vagy "csökött" lesz, az visszaadhatja a diplomáját.
2009. márc. 1. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Teljesen igaza van az előttem szólónak, már régen lehetett volna ivartalaníttatni a cicát. Az enyém most lesz 5 hónapos és a hét végén fogják műteni. Semmi köze ahhoz, hogy mekkora lesz később!
2009. márc. 1. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, ezek szerint akkor jobb ha minél hamarabb túl leszünk rajta.
2009. márc. 3. 11:41
 7/8 anonim ***** válasza:

Minél előbb vigyétek el! Ha az első tüzelés előtt megejtitek a műtétet, sokkal kisebb az esélye a későbbi betegségeknek.

Úgy tudom, éppen fordítva van, az ivartalanított állatok nagyobbra nőnek, főleg a hímek. Mindenképpen nőni fog, még 7-8 hónapos kora után is, hiszen még csak kamasznak számít... Nálunk konkrétan kétszeresükre.

2009. márc. 4. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Megtörtént a műtéte a cicánknak (már vagy 2 hónapja), de tényleg nem nagyon nőtt azóta semmit. Lehet, hogy csak kistestű fajta. De legalább azóta nem félünk kiengedni éjszakára.
2009. máj. 31. 18:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!