Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Egy macska átlagosan hány...

Fannesz kérdése:

Egy macska átlagosan hány évet él?

Figyelt kérdés
2011. ápr. 16. 09:16
 1/8 anonim ***** válasza:
14-20
2011. ápr. 16. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Úgy ahogy az első is írta. 15-20 év.
2011. ápr. 16. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Az függ attól is, hogy milyen fajta macskáról van szó. Nekünk az állatorvos mondta, hogy a sziámik a leghosszabb életűek a macskák között. Ők átlagosan 20 évet élnek. Gondolom, a perzsa macskák a tömpe orr miatt rövidebb ideig élnek, mint a kutyáknál a boxer, bulldog stb. nyomott orrú fajták. A házi macskáknál gondolom, nagyon nagy a szórás.

Persze függ attól is, hogy hol él a cica. Kertben, forgalmas út mentén, sok kutya van a környéken. Ugye ezek a tényezők nagyban hozzájárulnak a cicák korai/idő előtti halálozásához. Függ attól is, hogy milyen tápot eszik. Minél jobb minőségű ételt eszik, milyen oltásokat kap stb.

Ha cicát szeretnél tartani, előtte érdemes lehet állatorvos tanácsát kérni, hogy hogyan lehet a lehető legideálisabb körülményeket teremteni egy macseknak.

2011. ápr. 16. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Én falusi vagyok. Nagyszüleimnek is volt, van is macskája, sosem etették táppal, mégis mind megélte a 15 évet. Nem kaptak semmiféle oltást, sem tápot. Ételmaradékot ettek, meg mindennap eljártak vadászni.
2011. ápr. 16. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Ez attól függ, hogy hogyan tartják. Egy oltás és ivartalanítás nélküli utca macska jó ha elél pár évet. Oltva és ivartalanítva (pláne ha bent is tartják) simán megvan a 14-16 év, de az idősebbek sem ritkák.
2011. ápr. 16. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
NA ja... A híres 14-15 éves falusi macskák és kutyák... Egy állatorvos leírta korábban hogy hogyan "teremnek" az ilyenek.....
2011. ápr. 16. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Megkerestem a beírást. Kutyára írja, de macskára is tökéletesen igaz:


"Én azt vettem észre, hogy ezek a kutyák "gyorsabban öregszenek". Elhozzák oltani, bediktálják hogy 8 éves. 1 év múlva újra jönnek, akkor a kutya 10 éves. Fél év múlva meghal, és akkor már "most lett volna 13"

Az eredeti oltási könyv alapján meg kiderül, hogy a kutya még csak középkorú volt...


Nahát így gyártják a legendás falusi 12-17 éves kutyákat. Hogy is élhetnének eddig nyers csirkefejen és kenyéren? "

2011. ápr. 16. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Az elso kutyam 16 evasen halt meg. Tuti biztos, mert egyszerre szuletett velem a sajat koromat meg csak tudom.

EGY FALUSI.

2011. ápr. 16. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!