Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Vannak meghatározható nyávogás...

Vannak meghatározható nyávogás-típusok?

Figyelt kérdés
Néha furcsa hangokat ad a magcskám és nem tudom eldönteni valami baja van vagy nincs vagy miért nyávog éppen úgy ahogy. Nyávogás szakköny nem létezik?
2011. ápr. 21. 14:04
 1/9 anonim ***** válasza:
Könyvben hogy írnák le a hangokat? Egyébként, mikor csinálja figyeld meg, meg lehet állapítani mit akar közölni veled...éhes, szomjas, simogatást szeretne, játszana vagy beteg...ezt mindet másképp fejezi ki.
2011. ápr. 21. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Mint mamám macskája :) se nem beteg, se nem éhes, se nem szomjas, mert olyan kis duci és kényelmes, de mindig nyávog. bárki kimegy a teraszra elkezdi neki mondani :) szerintem beszélget :D
2011. ápr. 21. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Az enyém csak 2 mondatot tud magyarul, mindkettő igen rövid:

nyi = nyisd ki az ajtót

na = na


A "na" szót macskanyelven is mondja: egyfajta rövid, turbékoló hang (akkor használja pl. ha erőfeszítéssel elér vmit, például felugrik vhova, vagy ha fel akarja hívni a figyelmet magára). A többi kommunikációja testbeszéd. Nem nyávog, csak vészhelyzetben, ebből kifolyólag nála a nyávogás azt jelenti: "segítség!".

2011. ápr. 22. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Macskahangok (a teljesség igénye nélkül... néhol angol nevekkel, mert magyarul nem találkoztam vele)


1. Fújás - nincs sok magyarázni való rajta, a cica mérges. Jelentése: "Tünés innen!" "Hagyjál békén, mert megbánod!"


2. Dorombolás - tévhit, hogy mindig egyenlő a jókedvvel.. inkább amolyan jámbor hangulatot jelent... Jelentése sok féle lehet, a legismertebb: "Jajj de jó, itt ülni az öledben, folytasd a simogatást". :)


3. Morgás/hörgés - "Ajánlom, hogy takarodj a területemről, mert különben nagyon megtéplek!"


4. "Chirp" - Én turbékolásnak szoktam mondani :).

Olyan mint a dorombolás nyávogással keverve...

Itt elég halkan de hallani a videó felétől:

http://www.youtube.com/watch?v=aQlGybHZpAY

Ez kifejezetten kedveskedő hívogatás, főként anyacica és kölykei között, de szokták gazdinak is mondani, ha üdvözlik, vagy simogatást szeretnének.


"Chattering" - jellegzetes kattogó/csattogó nyávogó hang. Jelentése "Hú de nagyon-anagyon el akarom fogni azt a madarat (vagy bármit)!"

http://www.youtube.com/watch?v=rEEMMn80XJw&feature=related


Nyávogás - Ez az univerzális kommunikáció, gyakorlatilag bármit jelenthet, leginkább azt, hogy "Gazdi rettentően éhes vagyok, már legalább 10 perce nem kaptam semmi finomságot, jajj gazdi hogy lehetsz ilyen kegyetlen, kérek enni azonnal... Gaazdi... hallod.... gaaazdiii!"

2011. ápr. 22. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

kiegészítés:


mindemellett az én cicám gyakorlatilag folyamatosan beszél (nyávog)


Nála a további jelentések:

"Szia látom, hogy most jöttél és még a cipődet se vetted le, de legyél szíves most rögtön foglalkozni velem."

"Kérem vissza a papírzsepit/tollat/kulcsot/értékes családi ékszert, amivel eddig játszottam!"


illetve a kedvencem, hogy ha nem figyelek, a hülyéje nem titokban megy fel az asztalra, ahova szigorúan tilos, hanem nyikkan előtte egyet.... mert tudja hogy jön utána a szidás... de azért csak felugrik.. és még szól is. :D

2011. ápr. 22. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Ez aranyos:)
2011. ápr. 23. 07:38
 7/9 A kérdező kommentje:
Én kurrogásnak szoktam mondani azt mikor így nyávogva morrant egyet:)
2011. ápr. 23. 07:40
 8/9 anonim ***** válasza:

Ami kimaradt: a "köpés", királykobra módra. Ha játék közben nagyon felkapja a vizet, akkor csinálja.

Állítólag az ellenfél megtévesztése (kígyó utánzás) ez is, csakúgy, mint az eredeti szőrmintázat, és a test felpúposítása.

2011. ápr. 24. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Ehhez tartozik hozzá az amikor oldalazva megy hátrahúzva a fülét az nagyon vicces
2011. ápr. 25. 08:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!