Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miért nem iszik a macskám?

Miért nem iszik a macskám?

Figyelt kérdés

Régen mindig sokat ivott a táljából a csapból. Most meg sehonnan sem akar inni, ami már a székletén is meglátszik, rá sem tapad a homok az almából és a napi 2 alkalomból csak 1 lett. Eszik rendesen, szárazat meg konzerveseket. Itthon vagyunk vele, játszunk vele.(most lesz 1 éves)

Segítsetek légyszíves!


2011. ápr. 21. 18:21
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem szomjas
2011. ápr. 21. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm az értelmes hozzáfűzést, de nem poénkodásból írtam ide!
2011. ápr. 21. 18:32
 3/7 anonim ***** válasza:

Szerintem hívd fel a dokit, nem oké, ha ennyire nem akar inni. Az enyém is ivós sztrájkot tartott kedden meg szerdán, de ő műtét után volt, és fel volt kavarodva a gyomra, azért nem ivott.

Mondom, hívj fel egy dokit, nem veszítesz vele semmit.

2011. ápr. 21. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Nem értem, miért akarod, hogy lágy legyen a széklete. Macskánál a kemény, szinte szagtalalan széklet a természetes. És nem naponta kétszer, hanem 2-3 naponta egyszer (természetes, nyershúsos étrendnél). A kemény széklet hivatott pl. segíteni a bűzmirigy ürítését, különben gyulladás lehet a vége.

Az meg, hogy nem iszik eleget? Ha csak konzervet kapna (vagy mint a természetben: nyershúst), akkor szinte nem is kellene innia, mert ezek 70-80%-a víz. Simán lehet, hogy csak azért iszik kevesebbet, mert mostanában hanyagolja a szárazat a konzervhez képest.

2011. ápr. 21. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nem hinném, hogy a székleten van a hangsúly, csak leírta hogy már látszik a székletén is, hogy nem sok folyadék kerül a szervezetébe.
2011. ápr. 22. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Igen a székletet azért írtam le mert meg volt a napi rendszeres 2 "adag" reggel - este. Most pedig hol ekkor hol akkor egyet. Ugyanúgy eszik konzerveset és szárazat mint eddig, ezért nem értjük, eddig tudott inni sokat, most pedig nem vagy édes keveset..Hallottam, hogy a macskák nem isznak sokat és ebből gondjaik adódhatnak de eddig mosolyogtam rajta, hogy szerencsére nálunk nincs ilyen gond hiszen vedelte a vizet.. Hát jó doktorhoz fordulok a kérdésemmel. köszönöm szépen
2011. ápr. 22. 12:21
 7/7 anonim ***** válasza:

Ha ugyanúgy eszi a szárazat, mint eddig, és kevesebbet iszik, az gond, mert kiszáradás léphet fel.

Viszont ha el tudod hagyni a szárazat, nincs nagy kiszáradás veszély.

2011. ápr. 22. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!