Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miért büdös, és folyásos a...

Miért büdös, és folyásos a cicám? (Kérlek, akinek volt ehhez hasonló segítsen)

Figyelt kérdés

Szóval arról lenne szó,h folyamatosan barna folyás folyik a hátsó feléből.

Egy nöstény 6-7 éves cicáról van szó,ivartalanított, benti.

Ez úgy kb, pár hónapja kezdődött neki, és már se anyagilag nem bírom,sem sehogy.

Jelét annak,h bármi baja lenne nem mutatja,iszik-eszik.(jah am kövérke)

Azt még h honnan jön nem tudtam kiderítent, mert mikor megmossuk ott nekim, gyönyörű tisztára, nem adok 1-2 napot és ugyanolyan lesz.Figyelem pisilés,kakilás után is ,h melyik lyukból jön,de nem tudom.

Irtózatosan büdös,de tuti nem kaki,vagy pisi szag,valami teljesen más.

Orvoshoz járunk már egy ideje,volt vér-vizelet vizsgálat,ultrahang, és had ne mondjam már vagy 50ezernél járunk.

Utoljára úgy volt h végre rájöttek,h hugyköve van.

Kapott rá tápot,amit nem is lehet 1hónaponál tovább adni, mert roncsolja a máját.

..de nem segített semmit, most adjuk még a másik tápot és..

nem tudom, nem ismerek lelkiismeretes orvost, aki ne a pénzt nézné, meghát már szinte mindent kivizsgáltak

Műtétek meg nem akarok,nem engedek, így látatlanba,h azt sem tudjuk honnan jön.

Csak, ha esetleg volt már valakinek ilyen, örülnék a tanácsoknak!

Köszönöm előre is!!!


2011. ápr. 27. 12:31
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:

A hugykő nem játék! Jobb lesz neki ha mihamarabb megműtik, szegényke biztos szenved. Tény hogy lehetnek komplikációk, de jobban teszitek, ha kerestek egy jó orvost aki megműti.

Ám ha nem biztos a diagnózis akkor is keressetek egy jó orvost aki biztosra megmondja.

2011. ápr. 27. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
Pestre kéne vinned az Állatorvosi Egyetemre vagy a Lehel úti kisállat klinikára. Én egyszer a Lehelre vittem a cicámat ügyeletre, Hargitay doktor rendelt (ő a híres volt sportoló) és egy fillért nem kért a vizsgálatért, nagyon emberséges volt.
2011. ápr. 27. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:

félreirtam elnézést,nem hugykő, hanem hólyaghomok, arra kapott tápszert,de egyáltalán nem az a baja, mert nem használ

legalább 3 orvosnál voltam már, ez a 3. ő csináltatta meg ezt a vizelet vizsgálatot, ami ezt kimutatta, de közbe ahol a tápot vettem ,az a doktornő meg megmondta,h nem ez lesz a baja, és igaza lett.. de ő sem tud jobbat mondani,szóval, senki nem tud semmit, telnek a hónapok, nem mutatja jelét,h fáj vmi,de iszonyat büdös, vagy heti 2x fél óra mire szépen megcsinálom,és semmit sem ér

legalább jöjjenek rá,h mi lenne, de ez a borzalmas

Nem akarom,h szenvedjen és esetleg nagy baja legyen

2011. ápr. 27. 12:59
 4/23 A kérdező kommentje:
nah a lehel útról ne beszéljünk..ott kezdtem,az állatkórházban...ott elment zsebből 15ezer, és semmit semmit nem csinált,vigyem haza fürdessem meg ,más baja nincs...
2011. ápr. 27. 13:00
 5/23 anonim ***** válasza:
Én sem gondolom hogy a húgykő vagy homok ilyen tüneteket okozna, az teljesen más tapasztalatom szerint. Esetleg a bűzmiriggyel nem lehet gond? Egy hasi ultrahangot csináltak már neki?
2011. ápr. 27. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:

A kutyámnak volt hasonló évekkel ezelőtt. A fenekéből folyt barnás, nagyon büdös folyadék. Kiderült, hogy seb van a végbelében valahol, ott kifekélyesedett és onnan ürül ez a gennyes váladék. Megműtötték, hamar rendbe jött.

Ennek a vége úgyis az lesz, hogy tovább kell vinned szegény cicát, mert ha ki is találod, mi a baja, a dokik vizsgálat nélkül akkor sem hagyják jóvá a diagnózist. És a műtét is pénz lesz.

2011. ápr. 27. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
Nem lehet, hogy a bűzmirigye betokosodott? A mi fiú cicánkkal volt ilyen. A fenekéből jött fehér, bűzös váladék, és nem múlt. Elvittük az orvoshoz, aki mondta, hogy a bűzmirigy nem tudott valamiért ürülni, és azért jött a folyadék. Az orvos kinyomta neki - fájt szegénynek, de utána rendbe jött. Egyébként azt is mondta, hogy macskáknál nagyon ritka, ő kb. évi 1-2 esettel találkozik, általában görényeknél vagy kutyáknál fordul elő. De a mi cicánknál ez volt.
2011. ápr. 27. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:

Igen fentebb írtam ,h volt ultrahang, vizelet és vérvizsgálat, minden negatív let, egyedül utoljára ,ezt a homokot mutatták ki,ami állítólag,amásik orvos elmondása szerint nem is betegség,minden ivartalanított nőstényben van..

A Hargitay doktornál voltunk pont, és ő küldött haza,h semmi baj..pénzt meg szépen kérte..

Bűzmirigyét is kinyomták,semmit..

Nem is elkerülni akarom a műtétet,ha tényleg szükséges,csak diagnózis nélkül, nem akarom befektetni, meg félek is ,mert 7 éves már ,kövér is, nem tudom,h bírna egy műtétet.

..de ez,h nem tudja senki,h mi baja, ez készít ki.

Ha kijön a vc-ből azt a barna cseppeket hagyja maga után, most is ,kb.2-3 napja mostuk le neki teljesen szépen, de ma megint muszáj leszek, mert nagyon büdös és váladékos(ha az, nem tudom mi az)

2011. ápr. 27. 13:15
 9/23 anonim ***** válasza:
Én Palagi Attilához járok,a hetedik kerületbe van weblapja is www.palavet.hu Nagyon lelkiismeretes és talán tud segíteni a cicádon.
2011. ápr. 27. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat!

Írjatok még, mert tényleg segítség.

Meg ha ismertek tényleg lelkiismeretes orvost, aki nem csak a pénzre megy.

Bár ma már ilyet találni lehetetlen.Főleg úgy,h nem ismerem, és ő sem engem.

Még a hetedik kerület,nem is vészes,csak sajnos kocsi nincs, és nem egy könnyű cicáról van szó, ugyh eddig már a környéken lévőket körbejártuk...

2011. ápr. 27. 15:44
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!