Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miért eszi meg a macskám a...

Teglaalatt kérdése:

Miért eszi meg a macskám a szobanövényeket?

Figyelt kérdés
Mit lehet vele kezdeni? Ivartalanított, 2004-es születésű, vörös, (már nem) kandúr szobacicáról beszélünk.
2011. ápr. 30. 11:15
 1/6 anonim válasza:
100%
Ilyen gond nálunk is volt. (3 macskám van) Próbáld ki a macskafüvet, állatboltban kapható! A macska gyomrának szüksége van savakra az emésztéshez. Ha kinti cica lenne, tudna "legelni" olyat, ami neki jólesik.
2011. ápr. 30. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Igen, ültess macskafüvet, vagy az is jó, ha minden nap szedsz neki valahol egy marékkal valamelyik parkban. Muszáj nekik zöldet enni, mert ég a gyomruk.
2011. ápr. 30. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Azt már leírták, miért kell neki. Alternatív megoldásként én a kedvenc növény szaporítását javaslom. Nálunk a vízipálma a nagy kedvenc, úgyhogy amikor átültettem, szaporítottam belőle. Így a cica eheti a kedvenc növényét, de mégsem a dísznek tartottat fogyasztja el :)

A macskafű szerintem egy nagy lehúzás, kb. zab meg rozs van benne, a piacon veszel egy százasért egy egész kilót, amit apránként el tudsz vetni.

2011. ápr. 30. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
Az enyémek is megeszik, akkor is ha van itthon macskafű. Évek óta nincsenek itthon növények, csak egy lóg a plafonon, mert azt nem érik el. Próbáltam én már mindent, nem használt, képesek megenni a vágott virág levelét is, húsvétkor meg a medvehagymát zabálták ki az üvegből. Ennyi. Növénymentes a lakás, viszont van két cica, három gekkó és jó néhány csiga.
2011. ápr. 30. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Előttem szólónak igaza van,a macskafű is csak nagy lehúzás, kiadsz érte nem is tudom, 300ft-ot,és egy hét múlva semmi.

Veszel piacon búzamagot, meg földet, kb.a kettő együtt 300ft és vagy egy évre megvagy vele.

..de mindenképp legyen neki vmi zöld, mert szüksége van rá.

én is ültetek heti rendszerességgel, bár it a nyár,szomszédunk már kipakolta az egész folyosót zöld növényekkel, hiába van fű kiszökik rájár és fosik tőle :s

2011. ápr. 30. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Tehát az a legjobb, ha veszek búzamagot, és amíg az kihajt, egy adag macskafüvet; vagy csak szimplán szedek tyúkhúrt valami parkban.
2011. ápr. 30. 14:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!