Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Szerintetek beteg lehet a...

Szerintetek beteg lehet a macskám? Ugye nem hal meg?

Figyelt kérdés
amikor oda akarok bújni hozzá, eltávolodik,mindig az ablakon jön be, egész nap csak pihen,(legalábbis amikor a házban van,de szinte mindig bent van)néhány helyen már látszódik a bőre, és nagyon vedlik, annyira, hogyha megsimogatod, minden tiszta szőr lesz. szerintetek beteg, vagy csak egy másik macskával összeverekedett és most egy kicsit visszaesett? de ugye nem a végét járja? segítsen valaki!!!!!!!! ÉS AKI NEM TUD SEGÍTENI CSAK A MAGYARÁZATOT KRITIZÁLJA, AZT MEGKÉREM, NE ÍRJON!
2011. máj. 7. 16:39
 1/9 anonim ***** válasza:
65%
Senki nem tud segíteni, csak te. Ha orvoshoz vinnéd.
2011. máj. 7. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Ez valószínű valami komoly bőrbetegség, vagy allergia. Ennyire nem lenne szabad hullania, na meg ha már a bőre is kilátszik. De segíteni csak az állatorvos tud ezen, mi nem vagyunk azok. Úgy hogy vidd el, addig amíg nem súlyosbodik a helyzet.
2011. máj. 7. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Jól mondják az előttem szólók!

Bőrbetegség, allergia, férgesség, paraziták:bolha,kullancs stb, nekünk ugyan ez volt a bajunk, és a doki ajánlott egy nyakra csepegtethetős parazitairtást, tablettával féregtelenítettem, mikor másodjára mentünk vissza, mert csak nem nőtt a szőre, kinyomta a bűzmirigyét (neki ez volt a problémája, bűzmirigyes volt szegénykém) Most már nő a szőrünk szépen, lassan, de biztosan :) 2500 ft nálunk a vizsgálat, injekcióval, a spot on a nyakra 1800 ft volt, a tabletta pedig a féreghajtásra 300 ft alatt.

2011. máj. 7. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Szerintem vidd állatdokihoz!
2011. máj. 7. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
hát nem tudom az állatdoki nem bizti hogy összejön, mert igazából anyu nem annyira szereti ezt a cicát mint a másikak, de azért érdekli...
2011. máj. 7. 17:16
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha tartjátok, felelősséggel tartoztok érte! A macska nem tehet róla hogy a másikat jobban kedveli, attól még nem kéne hagyni szenvedni! Ennyi tartás legyen már azért...
2011. máj. 7. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Igen és akkor a sorsára hagyod a cicát? Végül is 'csak egy macska' nem érdekes... Na ne!

Szerintem is lehet ez gombás fertőzés, atka, féreg, vagy allergia is, de egyikkel sem jársz jól.

Ha gombás, akkor nemcsak lerohad a macskád bőre, de te is ugyanúgy elkaphatod. Ha atka, akkor csak simán kicsinálja a macskát a parazita, ha nincs elég erős immunrendszere, márpedig nincs, mert az ilyen problémák akkor merülnek fel, ha valami nincs rendben immunerősség szinten. Ha féreg ugyanez a szitu, de te is elkaphatod. Ha allergia, jó esetben átesik rajta, mert csak időleges, rossz esetben legyengül végül szövődményei lesznek és elpusztul.

Melyik a jobb? Sztem egyik sem.

Szóval légy oly szíves, vitesd el dokihoz, ott kap gyógyszert, és megélheti még mind a 9 életét :)

2011. máj. 7. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
már kivizsgálták, semmi baja. kiderült h eddig azért nem hullott a szőre mert volt kecsként és kecsketejet kapott, de sajnos megdöglött, így már nem kap. a szőre ezért hullik. a többi az a párzási időszak miatt van. majd elestem de legalább tudom h nincs semmi baja. de azért köszi.
2011. máj. 8. 18:17
 9/9 A kérdező kommentje:
jobb nekem is h ilyen egyszerű volt a dolog, mint h szegénynek valami baja lett volna
2011. máj. 8. 18:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!