Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A macskám fél a kutyától, mit...

A macskám fél a kutyától, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Kerítésen át szimatoltattam őket egymással, a macska nagyon fél. Persze nem csodálom, közepes méretű kutya, de még fiatal és ugrál és ugat és nem marad nyugton sose. Most miatta nem mer kimenni a macska a lakásból.

Ami gond, mert beszarik, bepisil és állandóan én takarítok utána.


2011. máj. 9. 11:50
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Majd összeszoknak. Addig alomtál .
2011. máj. 9. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Hogyhogy majd összeszoknak? De ha ki se mer menni, hogy szoknak össze? Attól hogy odaviszem hogy szimatolja meg még nem igen változik semmi. Az anyám miatt meg macskavécé nem lehet bent ugyanis azonnal kirakja hogy "nehogymár bentre büdösítsen". Én meg nem leshetem egész nap a macskát hogy lássam mikor kell neki. Annyira ideges vagyok már, hogy nem tudok semmit se tenni.
2011. máj. 9. 12:20
 3/11 anonim ***** válasza:
Kutyát addig be lehetne zárni egy kennelbe, attól még kimehet a macska. Benn sem büdös, ha takarítva van az alom. Ez az összeszokás nem fog egy csettintésre megvalósulni.
2011. máj. 9. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Mivel a macska szinte nevelhetetlen, ezért a kutyánál kéne kezdeni. Tanítsd meg a kutyának, hogy a macska jelenlétében nyugton kell maradni, és nem szabad a macskával semmit csinálni. Ha ez már meg van, akkor a macska idővel kíváncsiskodni kezd.


Nálunk legalábbis így volt, két kutyával összeszoktattam így, hogy a kutyák kerülnek mindenféle konfrontációt a macskával.

2011. máj. 9. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Sehogy nem fognak egymáshoz szokni. Ahhoz az kellett volna, hogy már születésük után látták egymást, és egyszerre kerültek hozzátok. Vagy bent a cica, kinnt a kutya, vagy bennt a kutya, kinnt a cica, vagy csak kutyátok lesz vagy csak cicátok. Ha benti cica lesz, alomtálrará tudod szoktatni..
2011. máj. 9. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

A macska is, a kutya is önálló egyéniség: nincs univerzális megoldás. Az idő majd megoldja - vagy nem.

Egy bizos: úgy nem fog menni, hogy a macskát odaviszed a kutyához: barátkozzatok. Ezzel csak besoroltatod magad a veszélyforrások közé a macska értékrendjében.

A saját macskával egy hasonló tapasztalatom van: a nyaraláskor a macskámat megijesztette az a háziak kutyája azzal, hogy első találkozáskor/összeszagláskor hirtelen rávakkantott..Innentől fogva a macska fújt a kutyára és a gazdáira, a kutya meg ugatta a macskát, és minket.

A megoldás az lett, hogy a macska 3 nap után rájött, hogy a kutya csak handabandázik, valójában fél tőle/tőlünk, és vígan kisétált. Sőt: hanyag eleganciával befeküdt közénk, és a kutya közé.

De: ehhez kellett egy kutya, amelyiken látszott, hogy csak távolról ugat, nem mer közelíteni. Másfajta kutyával nemigen ment volna, mert a macska jó "kutyaismerő".

2011. máj. 9. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
67%-osnak nincs igaza. Most hoztam haza egy öt éves kutyát a felnőtt macskámhoz. Folyamatosan kapta a dícséretet, ha nem vett tudomást a macskáról, és kétszer mozdult rá, akkor könyörtelenül a helyére küldtem, és onnan már nem is engedtem elmozdulni. Nálunk az a rend, hogy a macska magasabban áll a rangsorban és ezt folyamatosan hangsúlyoznak. amikor épp írok, az a műsor megy, hogy a két kutya nézi amíg a macska mindkettőjük vacsorájából kiveszi a részét. ha a macsek jó lakott, ehetnek ők, persze akkor sem rögtön a tányérnak esünk, hanem majd ha én megengedem. Mondjuk most :) Persze ehhez az is kell, hogy a kutya elismerjen téged vezetőnek. Emellett a macskának más előjogai is vannak. Ő bejárhat a hálóba, és a fürdőszoba az ő felségterülete. Ha vezető vagy a kutya szemében, akkor nagyon gyorsan fel lehet állítani azt, hogy a macska olyan tagja a falkának, aki vezető oltalma alatt áll. Eleinte ránézni sem engedtem a kutyákat, de mindig dícsértem őket, ha a macsek aktívkodott és nem figyeltek rá. most, hogy már tudják hol a macska helye a rangsorban, minimális játékot engedek, de csak ha a macsek kezdi, és csak amíg finoman csinálják. Kaját, vizet bármit bevédeni a macskától, hirtelen mozdulatot tenni felé tilos.
2011. máj. 9. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Szóval te úgy gondolod, hogy a falkavezér-kierőszakolta rangsor akkor is fennáll, amikor nincs jelen a falkavezér?


És mi a helyzet a falkavezér távollétében végrehajtott rangsor korrekciókkal?

Talán mégse kellene veszélyes akciókat (úm. beleevés a kutyák kajájába) engedélyezned a macskának, mert ez a legnagyobb konfliktus forrás.


Arról nem is beszélve, hogy a kutyakaja nagyon nem macskának való.

2011. máj. 10. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Csak lelefetyeli róla a vizet, nem is tudja megenni, de én áztatom a tápot. Én úgy gondolom, hogy a macska így van biztonságban, hogy ő van magasabban. Ez nem kierőszakolt rangsor, hanem pontosan ugyanaz, ahogy a kölyköknek is védettségük van a falkában, mint ahogy a családban pl. a gyereknek. Egyébként mostmár mindegyik játszik is a macskával (pedig az új kutya 2,5 hete van itt), óvatosak, finomak. És tudom, hogy a rangsor áll a távollétemben is, ugyanis a fürdőszobában van a macskaalom és a macskakaja is, ezért nyitva van résnyire az ajtó és még a kaját megenni sem mennek be, akkor sem ha nem vagyok otthon. Pedig azt gondolom, hogy az elég erős motiváció. A hálóajtó is résnyire nyitva van, oda tud menekülni a cica a kutyák elől, és olyan sem fordult még elő, hogy a résnyire nyitásból tárva nyitva lett volna, tehát oda sem mennek be, vagy ha igen, akkor lábujjhegyen és becsukják maguk után :)))


Egyébként remek lecke, mert így idegen macskákat sem bántanak, amúgy is nagyon hamar megtanulják, hogy tök esélytelen a macska ellen küzdeni, mert gyorsabb is, ügyesebb is, és magasabbra is ugrik.

2011. máj. 10. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Annyiban igazad lehet, hogy a dominancia elsőrendű része a kajához jutásban élvezett előny, tehát ha a macskát a kutyák fölé helyezed, ez vele jár. És viszont: ha megtagadod tőle ezt a jogot, akkor magad kérdőjelezed meg a pozícióját, és ezzel a kutyákat is erre biztatnád.

Azért én mégis úgy érzem, itt robban majd ki konfliktus, ha kirobban.

2011. máj. 10. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!