Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hány hetes korától lehet...

Hány hetes korától lehet elvállasztani az annyától a kiscicát?

Figyelt kérdés
2011. máj. 9. 15:40
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Én annak a híve vagyok, hogy minél később. Kell neki az anyai gondoskodás, törődés, és főleg a szoptatás! Amíg szopizik semmi esetre nem választjuk el!
2011. máj. 9. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
1-2 hónap, ami 'ajánlatos'. De amúgy az után, miután magától esznek, és nem futnak az annyuk után ami 1 hónap körüli, de valamikor elhúzódik 2 hónapig is.
2011. máj. 9. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
A "hivatalos" ideje 6-8 hét. Attól függ igazán, mikor esznek szilárd táplálékot egyedül. Logikusnak tűnik, hogy minél tovább szopik, annál jobb, csakúgy, mint a gyermekeknél.
2011. máj. 9. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
amikortól a kicsik megeszik a másik kaját. x idő után az anyamacska sem engedi többet mellre őket:)
2011. máj. 11. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Egy tenyésztőtől azt hallottam, hogy 12 hetes korig jobb ha az anyjuk mellett vannak...!
2011. máj. 12. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Szerintem is a 10-12 hetes kor a legjobb. Nem csak azt kell nézni hogy már esznek-e szilárd ételt vagy szopnak-e még hanem azt is hogy az anyja és testvérei mellett szocializálódik egy kiscica. Bizonyos viselkedésmintákat az anyjától tanul el, ezért a túl korán elválasztott kicsiknek lehetnek viselkedésbeli problémáik (agresszív viselkedés, szobatisztaságra nehezen szokik rá stb.)
2011. máj. 13. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
A három hónap elég szép idő már,amikor el lehet választani.Volt olyan cicám amelyik szopott is és már konzervet is evett!!De szerintem az anyja tudja a legjobban mikor kell!
2011. máj. 13. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Sziasztok még azt szeretném kérdezni csak nem akarok új kérdést írni ha 1 kiscica nem eszik szilárd ételt de az anyjának lassan elfogy a teje, mit lehet csinálni? előre is köszi!
2011. máj. 20. 15:56
 9/16 anonim ***** válasza:

az anyának addig nem apad el a teje, amíg akár egyetlen kiscica is szopizza.

Mindig annyi tej áll rendelkezésre, amennyi igény van rá.

Ezért van az, hogy legjobb az anyától fokozatosan elválasztani a kicsiket és nem hirtelen, mert akkor az anyamacska ott marad "bedurrant" cicikkel, ami valószínüleg elapad majd, de nem lehet kellemes neki.

Nekem is jegelnem kellett a cicijeit, mert az utolsó két kiscicát együtt akarták elvinni, egy helyre mentek.


Lényeg a lényeg, amíg szívják, addig van tej!

2011. máj. 20. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
A kiscicáknak meghalt édesanyjuk, már-már tudnak valamicskét enni de még nem teljesen szokathatók át a szilárd élelemre. Mit tegyek? (bocs, hogy nem új kérdésként írtam, de már nem akartam.)
2011. máj. 28. 13:19
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!