Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miért végzi dolgát anyamacskán...

Miért végzi dolgát anyamacskánk újabban és rendszeresen a szobában lévő szekrény alá?

Figyelt kérdés
A macskánk hat hete szült, két alom van, mindkettőt naponta többször takarítjuk, frissítjük. A macsek talált macska, de egy-két alkalomtól eltekintve használta az almot az első perctől kezdve. Most két hete szórakoztat ezzel a kaki-üggyel. S.O.S. utálom a szagát!!!
2007. jún. 24. 00:30
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Valami zavarhatja. A cicák nem szeretik, ha megváltozik valami az otthonukban, vagy valami stresszeli őket, ilyenkor szoktak ehhez a kifejezési módhoz fordulni.
2007. jún. 27. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Csatlakozom az előző hozzászólóhoz. Továbbá szóba jöhet még a nem megfelelően tisztán tartott alom. (gondolom ez ő reá nem igaz). Lassan 20 éve tartunk állatokat, tapasztalatból tudom, hogy nálunk az egyik cica azért csinálja ezt mindíg, mert nem kap kellő figyelmet. Az ő mentalitásából fakadóan. 3 cica él együtt, s csak ez az egyik tűntetett ki minket ezzel az odakakilós sztorikkal. Ő sokkal többet igényelte a foglalkozást és babusgatást, mint a másik két társa. Ha ezt nem kapja meg, akkor időről-időre előjön nála ez a "bűntető" hajlam. Kezelni csak a végtelen szeretettel tudjuk, s akkor teljesen leáll erről a modorról. Sőt attól függ, hogy ki bántja meg, tudja szagminta alapján, hogy melyik a ruhája, s akkor arra kakál rá. Ez van. Ő túlérzékeny. Az anyukája és a testvére pedig totál laza, nem annyira bújós cicák. Mindenki egyéniség. :))))

Remélem tudtam segíteni. Szia! Kriszta voltam Hatvanból

2007. jún. 28. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
100%
Szia! Egyetértek az előzőekkel. Segítségként csak annyit, ha le akarod szoktatni egy helyről a cicádat, hogy pl. ott ne kaparjon stb. akkor tömény citromlét kell oda spricnizni, mert azt nem szeretik a cicák. Nekem is az egyik cicám 5 évesen vált egy kissé "háklissá". Addigi élete hirtelen abban változott, hogy egy másik cicát is befogadtunk, és ez megborította a hormonjait - ja és ráadásul egy ivartalanított lánycica került a családba.
2007. jún. 29. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!