Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mitől hullhat ki ilyen mértékb...

Mitől hullhat ki ilyen mértékben egy macska szőre?

Figyelt kérdés

Kertes házban lakunk, és már jó ideje van egy "bejárós" macskánk, ami nem a miénk, de viszonylag rendszeresen jön amikor etetési ideje van a "sajátnak", és gyakori, hogy reggel összebújva alszanak hárman a kutyával a verandán.

Két napja amikor megérkezett, a mellső lábszárai szinte kopaszok voltak! Azóta, ahányszor csak megfordul nálunk, egyre nagyobb felületen látható a szőrhiány. Gyakorlatilag a lábai, és a nyelve által elérhető testfelületéről eltűnt a szőr 3 nap alatt!!?? Szemre egészségesnek tűnik a bőrfelülete; úgy értve, hogy nincs rajta seb, vagy egyéb elváltozás. Inkább olyan, mint ha kicsit ki lenne száradva. (ami nem csoda). Az étvágya, és a viselkedése épp olyan mint eddig.

Az igazi problémám az, hogy nem tudom mit csináljak vele? Lehet, hogy sokan önzőnek tartanak, de nincs kedvem sem megfogni, sem betenni az autómba, amiben a gyerekeimet szállítom nap, mint nap. ( macskakosaram, vagy egyéb zárható alkalmatosságom végképp nincs ) De azt azért jó lenne tudni, hogy mi lehet a baja, és nem mellesleg, hogy megfertőzheti-e a saját állatainkat? Nem tudom máshol, vagy otthon mit eszik, nálunk a miénkkel együtt száraz tápot és konyhai maradék kaját szokott enni, amikor "idelátogat". Van valami ötletetek?


2011. máj. 16. 13:14
 1/7 anonim ***** válasza:
Lehet rüh, lehet bőrbetegség, lehet allergia vagy valami élősködő.
2011. máj. 16. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Szerintem szerezz egy dobozd és vidd el orvoshoz ha nem tudod ki a gazdája. mert elég nagy az esélye egy fertőző betegségre, és elzavarni nem fogod tudni a saját állataid körül.....

Nem hiszem , de megeshet hogy emberre sem ártalmatlan.....

De igazából a szőrhullásnak rengeteg oka lehet...gombás betegség. allergiás reakció, hormonális zavar, egyoldalú táplálkozás, bolhák, atkák,bűzmirigyprobléma, tetű, férgek,ótvar, és különböző bőrbetegségek...ezek 50% elkapható (másik macska által) és nagy részénél a bőr szép egészségesnek tűnik(legalábbis egy ideig.

2011. máj. 16. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
anyukám cicája gombás fertőzést kapott,akkor hullott így a szőre.
2011. máj. 16. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
50%
lehet h nagy hülyeség de ha lány cica akk lehet h esetleg vackot csinál magának mert vemhes
2011. máj. 16. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Előzőnek:


Ez aranyos, de olyat a nyuszik szoktak:)


Látszana rajta, ha vemhes lenne, mert a tépkedést már a vége felé csinálják, mégegyszer: a nyuszik.

2011. máj. 16. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, és a tippeket. Ha jól láttam, ez egy fiú macska, de ha lány lenne sem hiszem, hogy ilyen mértékű "vetkőzésbe" kezdene ha vemhes lenne. Keresgéltem a neten is, úgy általában írnak a szőrhullásról, de azok mértékben meg sem közelítik ezt a jelenséget. Egyetlen esetet találtam, ahol stresszhelyzet miatt nyalogathatja magát ennyire egy macska. Hát, ha nem úgy nézne ki szerencsétlen, ahogy kinéz, mulatságos lenne egy valódi falusi macska, amelyiken így tör ki a neurózis. Drukkolok, hogy az elkövetkező 2 napot kibírja különösebb baj nélkül, mert reggeltől késő estig nem leszek itthon, és nem tudom elvinni orvoshoz.:-(
2011. máj. 16. 20:43
 7/7 anonim ***** válasza:
Megírnád majd hogy mi lett a baja ha kiderülne?
2011. máj. 16. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!