Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Eladó Brit rövidszőrű (Whiskas...

Eladó Brit rövidszőrű (Whiskas) kiscicát Budapest közvetlen környékén hol találhatnék? Már nézegettem a tenyésztőket, de aki szimpatikus lenne, az sajnos mind nagyon messze van tőlünk.

Figyelt kérdés
Kislány cicus kellene, és maximum 50.000 ft-ig tudnék költeni rá. Törzskönyv egyáltalán nem szükséges, családi kedvenc lenne, nem pedig kiállítási - vagy tenyészmacska. Kijárós szobacicának szánnánk, és ivartalanítva lenne. Tud valaki ajánlani valamit?
2011. máj. 18. 11:04
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:

A kijárós benti cica nálam azt jelenti, hogy alapvetően lakásban tartjuk, de van kertünk, ahová bármikor kimehet, hogyha szeretne.

Van már otthon egy idősebb macskánk, 9 éves és ő is kimegy. Születése óta nálunk van, bent kap enni, inni, odabent alszik, éjjel is mindig bent van velünk a házban, de napközben amikor szép az idő és süt a nap, miért ne mehetne ki a kertbe kicsit? 9 éve így él, és soha nem kapta el egyetlen kutya sem, nem ütötték el a kocsik, nem volt még semmi baja... nem hülye a macska, tud magára vigyázni. Régebben, amikor még panel lakásban laktunk, és a cicának nem volt lehetősége kimenni, teljesen meg volt zakkanva. Tele volt energiával, amit nem tudott hol levezetni, és fel-alá rohangászott abban a kicsi lakásban. Amióta ki tud menni a kertbe, és elheveredhet a bokor alatt, vagy csak úgy a fűben, azóta sokkal nyugodtabb és kiegyensúlyozottabb. Miért lenne baj, ha a macska néha kimegy?

Amúgy a többieknek nagyon szépen köszönöm az érdembeli és hasznos válaszokat, tényleg aranyosak vagytok. :)

2011. máj. 18. 12:08
 12/21 anonim ***** válasza:
Ne félj, a tenyészmacskádat te sem engednéd ki. ;)
2011. máj. 18. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 A kérdező kommentje:
Nyilván nem, persze, de írtam is, hogy mi nem tenyésztési célokra vennénk. Nem kiállítási macska lesz, hanem házi kedvenc, egy átlagos családi cica.
2011. máj. 18. 13:40
 14/21 anonim ***** válasza:
100%

A kijárós cicák átlag életkora 6 év, ha ezt vki meghaladja nyilván nem él forgalmas út közelében.


Amúgy én azért sem engedném ki, mert sok ember kiteszi a maradékot macskáknak. És sajnos sok ember nem tudja h a disznó hústól meghalhatnak így a lenyesegetik a disznóról a zsíros részeket és már megy is ki a cicáknak. Hát kell ez nekem? Nem! Ha már egyszer megszereted akkor légy benne biztos h mindenből a legjobbat kapja. A gyerekedet sem fogod kivágni az udvarra h menjen csak amerre akar, azt lesz ami lesz.

2011. máj. 18. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
100%
Nézd kérdező, ez nem így működik. Ha átlagos családi cicát és házikedvencet szeretnél, akkor szerezz egy átlagos házicicát. Nekem két brit cicám van, és ismerek tenyésztőket is. Nincs az a pénz, amiért kiengednénk őket, nálunk ugyanis ők családtagok. A tenyésztők oltatják, szűretik, prémiumtápon nevelik őket, és nem azért, hogy utána elbassza őket egy kocsi, stb... Az, hogy a kinti macskádnak nem történt még semmi baja, marha nagy mázli. Nekem is van egy 10 és egy 6 éves kinti házicicám, ez tök jól hangzik, de az évek során 15 cicából csak ők maradtak meg, így pedig már nem olyan jó arány... És nem csak a macskán múlik, nem kell ahhoz sem kocsi, sem kutya, hogy valami baja legyen. Elég egy betegség, amit egy idegen macskától szed össze. Ha ez nem elég indok, normális ember, ha már kiad 60-80 ezer ft-ot egy macskáért, szereti annyira, hogy az ESÉLYÉT sem adja meg annak, hogy baja essen!
2011. máj. 18. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:

16:15


A brit macskák sem különbek akármelyik házimacskánál. Egyébként egyet értek.

2011. máj. 18. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
Utolsó, persze hogy nem különbek, ugyanolyan értékes élőlények. Csak arra próbáltam rávilágítani, hogy annak aki a tenyésztésükkel foglalkozik, és sok szeretetet, pénzt és energiát fektet a cicáiba, semmivel nem indokolható a macska felügyelet nélküli kiengedése.
2011. máj. 18. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:

16:15-ös válaszoló nagyon jól megfogalmazta a lényeget! Bánni fogod, hogy a kis fajtatiszta cicára kiadtál ennyi pénzt, aztán meg eltünedezik. Én mindig csak felügyelettel engedem ki a cicót, mert egyből idegbeteg lennék, ha a 150 ezres macskám csak úgy eltűnne. Ha pedig forgalmas v veszélyes helyen laknék, belül tágasabb!

Sok házimacs tud magára vigyázni, nálunk kinn is van egypár, de én nem játszom az ördöggel. Természetesen az a Te döntésed, hogy kiengeded-e, de tudj róla, hogy egyesek, akik egy icipicit is értenek a macskafajtákhoz, képesek lennének elvinni a te brit cicódat, hiába van ivartalanítva.

2011. máj. 19. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
A macska, amelyiket kicsiny korától lakáson belül tartják, nem fogja igényelni a kintlétet, ilyen egyszerű, ezzel nem fosztod meg semmitől. Fordítva aláírom, hogy mást a helyzet, kinti macskát valóban kegyetlenség beszorítani a lakásba, de ha nem engeditek ki, nem fogja igényelni a kinti világot. Tény, hogy a kijárós macskák átlagéletkora sokkal rövidebb és ha elveszik, egész életedben bánni fogod, hogy nem a lakásban hagytad inkább szocializálódni.
2011. máj. 19. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
Ja! És ezek tenyésztett cicák!!! Én ismertem brit cicust és iszonyú béna volt. Édes kedves, de mondjuk ki, egy percig se lett vna életképes odakint. De azt nem tom, h mindegyik ilyen-e.
2011. máj. 19. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!