Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Pisilés/kakilás gáz! Hogyan...

Pisilés/kakilás gáz! Hogyan szoktassam le?

Figyelt kérdés

Egy éves bombay/egyiptomi mau keverék macskám minden földön/szekrény tetején/bárhol máshol hagyott törölközőt/ruhát lepisil és/vagy lekakil... Hogyan tudnám leszoktatni, illetve mi lehet a probléma?


Amiket már ellenőriztem:

Alomtisztaság (lassan már naponta cseréljük)

Alom helye (mióta nálunk van, minden rendben volt vele)


Amiket már próbáltam:

Orrpöckölés

Popóra csapás

Tapsolás

Hangos zaj, kiabálás

Vízzel fröcskölés


Nagyon kérlek, segítsetek, mert lassan már ott tartok, hogy a menhelyen gondolkozom, pedig nagyon szeretjük a cicát, de így képtelenség élni...

Előre is köszönöm a segítséget.


Tessa


2011. máj. 20. 16:59
 1/7 anonim ***** válasza:

Végül is, mindig egy bombay/egyiptomi mau keveréket szerettem volna. ^_^

Szóval, ha már mindent megpróbáltál, gondolj rám.

De amúgy. Milyen nemű, mennyi idős?

2011. máj. 20. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
De jó, pedig írod, hogy egy éves. Másként fogalmazok, miota van nálatok, (mennyi idős volt elötte?)
2011. máj. 20. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Talán 6-7 hetes lehetett, mikor megjött, egyébként kislány, és nagyrészt egy tündér, de ez a mindenhova ürítés kikészít....
2011. máj. 20. 17:33
 4/7 A kérdező kommentje:

[link]


Ő a probléma tárgya... :)

2011. máj. 20. 17:41
 5/7 anonim ***** válasza:

És ezt mostanában kezdte, vagy mindig is megvolt?


Három dolgot is feltételezek,

először is, hogy már nem is annyira kislány, és akkor territórium megjelölésnek tűnik,

vagy hogy nem tetszik a szaga - mosópor váltáson gondolkodtál már?

A harmadik is inkább túlzott dominancia, vagy/és fusztráltság gondnak tűnik. Más gond nincs vele? Emberek lábára vadászás, túl durva játék?


(Szép rajzok. Saját készités? ^_^)

2011. máj. 20. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Talán januárban kezdhette, akkor még csak a szennyestartó volt "célpont", azóta be sem merem engedni a fürdőbe, mert fél perc alatt képes "elárasztani" a szennyest...

Mosópor és öblítő váltás is volt már azóta többször, így arra nem gyanakodnék, durván soha nem játszik, még apró korában bele-belelendült párszor, de nem hagytam, egyébként a viselkedésével nem sok gond van, bár csak rám hallgat, de amennyire olvastam, a macsok amúgy is egygazdások (első macsek, egyébként kutyás vagyok :D).

Problémaként tudnám még említeni a felmászkálást, bútorokon való karomélezést, de egyrészt ennyire nem vagyok "kukacos", másrészt ha rászólok lejön/abbahagyja. A nagyobbik macskával néha összekapnak, de ez normális, nem?


...és hopppsz, elfelejtettem, pedig nyilván fontos: ivartalanítva lett a drága pár hónapja, rendesen megszenvedtünk vele :S


A rajzokat pedig én csináltam, úgyhogy nagyon köszönöm a bókot :)

2011. máj. 20. 18:01
 7/7 anonim ***** válasza:

Igazából, nem normális, ha összekapnak a nagyobbik macskával. Mármint ha az összekapás alatt ugyanazt értjük - nem egyszerű csúnyább nézést, mancsfelemelést.

Szóval, fontos adalék, nem egy szem macska. Akkor viszont, gondolom, ha rossz helyre wc-zik, leszidjátok.

És ezzel egyfajta pozitív megerősítést is kap, mert akkor vele van foglalkozva.

Igazából nincs instant receptem a dologra, mert először is a rossz beidegződést kell megtörni, leginkább azzal, hogy nem foglalkozok azzal, amit csinál. Ezt nehéz megállni, de ez, amit csinál, egy „Itt vagyok!” jelzés, nektek, és a nagyobb macskának.

Még valami. Kaparófa beszerzése, és a bútorok rombolásának nem hagyása - mivel azok a ti bútoraitok, nem az öve, és nem szabad, hogy azt gondolja, hogy a lakás az ővé, mert akkor azt hirdeti is. Kell hogy tudja, hogy „ő vadászhat a ti territóriumotokon, és csak mert jókedvetekből megengeditek.”

Szóval, egyrészt van az hogy a figyelmeteket akarja felhívni, ezzel a végül is hatékony, de… :) módszerrel, másrészt, „túlságosan otthon érzi magát”, nem jó értelemben.

(Igen, a macskák bonyolultak. Nagyon. :)


(Instant recept: mozgásérzékelős légfrissítő (lehetőleg valami citrom/narancs) a problémás helyekre, és az alufólia letakaráshoz. :)

2011. máj. 20. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!