Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hány hetes kortól adhatok...

Hány hetes kortól adhatok nyers húst a kiscicámnak?

Figyelt kérdés

Most 7 hetes, Royal Canin alutasakos baby kaját eszik.

A nagynak most vettem ki csirkefarhátat a hűtőből, eszembe jutott, hogy egy kis nyesedéket mikor adhatnék belőle a picinek?


2011. máj. 22. 08:55
 1/9 anonim ***** válasza:
amikor már megeszi. független
2011. máj. 22. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Semmikor, ne adj nekik nyers húst!!! Mindig főzd meg mielőtt odaadod nekik!! Egyébként főzve nyugodtan adhatsz neki :)
2011. máj. 22. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Hiszen én mindig úgy tudtam, hogy a cicának nyersen kell adni.

Egyébként egyszer adtam főve (a kiskutyámnak főztem csirkenyakat) és nem igen ette.

2011. máj. 22. 12:26
 4/9 anonim ***** válasza:

Ha már eszik szilárdat, adhatod a nyerset. Változatosan etesd: adj neki szivet, májat, csontot és színhúst is. Az arányuk kb. 1/2/5/5 legyen. A csontot jobb lenne darálva adni, de főtt csontot soha ne etess, mert a főzéstől megkeményedik, és szilánkosra törik.


Itt találsz kész recepteket a nyers etetéshez: rockingcooncats.com (magyar), feline-nutrition.org (angol).

2011. máj. 22. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Bocs, a helyes arány (feline-nutrition.org alapján): 1 egység máj, 2 szív, 5 rész csont(os hús), 5 rész színhús.

Színhúsnak a vörös hús (pl. comb) a jó, nem a fehér (mell), és a pulyka jobb minőségű mint a csirke.

2011. máj. 22. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Szia adhatsz neki nyerset, tévhit h nem. CSAK disznót nem adhatsz neki nyersen, mert lehet benne kórokozó, ami az emberre ártalmatlan, de cicának halálos, úh kerüld a disznót. De a csirke pulyka marha mehet neki nyersen, sőt jobb is neki
2011. máj. 22. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
100%

Szia!


Én még 3hetet várnék vele. Az előttem szólók jól mondták és csatlakoznék hozzájuk, hogy csak szárnyast adj neki(k), csontot csak kisebb mennyiségben(és NE vékony, szilánkosat).

Lehet főtt húst is adni, de nyerset is kell. A macska ragadozó!

üdv

2011. máj. 22. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!
2011. máj. 23. 12:17
 9/9 anonim ***** válasza:
Az állatorvosunk mondta, hogy a cica lehetőleg egyen nyers húst is, de csak jól átmosott csirkehúst vagy szín marhafelsálat, mert van benne egy taurin nevű fehérje, amiből a tápokban csak nagyon kevés van. Szóval jól át kell mosni és adhatod. Kivétel: nyers disznóhúst SOHA! Anyukám sajnos ezt régen, kezdő macskásként nem tudta és halálos betegséget kapott a cicája:(
2011. máj. 24. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!